Apple szykuje własny inteligentny głośnik z Siri na pokładzie?

Apple szykuje własny inteligentny głośnik z Siri na pokładzie?

W ostatnim czasie wśród największych producentów sprzętu panuje moda na specjalne głośniki kontrolowane głosem. Takie produkty posiadają Google, Amazon, HP i kilka innych firm, a według najnowszych przecieków do tego grona wkrótce dołączy także Apple.

Jak podaje agencja Bloomberg, powołując się na swoje źródła, gigant z Cupertino rozpoczął już produkcję własnego głośnika napędzanego technologią Siri. Ten może zostać zaprezentowany już 5 czerwca na konferencji WWDC, na której spodziewamy się także zapowiedzi nowych tabletów koncernu. Jak wynika jednak z tych doniesień, urządzenie „nie będzie gotowe” do szybkiej premiery i przyjdzie nam na nie nieco poczekać. Niemniej cierpliwość może się opłacić, ponieważ sprzęt wyróżniać ma się na tle takich rywali, jak Amazon Echo czy Google Home, kilkoma ciekawymi funkcjami. Nie tylko oferować ma on głośniejszy i czystszy dźwięk od konkurentów, ale produkować będzie wirtualne przestrzenne audio. Nie poznaliśmy jeszcze szczegółów jak będzie to działać (większość muzyki jest przecież w stereo), ale z opisu wynika, że Apple chce w ten sposób wypełnić pomieszczenie dźwiękiem.

Amazon Echo i Google Home już wkrótce mogą doczekać się naprawdę mocnego konkurenta, czyli głośnika od Apple napędzanego technologią Siri. Poza tym, na rynku pojawią się liczne głośniki z Cortaną na pokładzie i taki sprzęt zapowiedziało HP na targach Computex

Google Home z lewej i Amazon Echo z prawej

Co więcej, spodziewać możemy się również sensorów, które automatycznie będą dostosowywać poziom głośności na podstawie hałasu w pokoju (np. przyciszając muzykę, kiedy rozmawiamy), ale nie ma jeszcze pewności, czy funkcja ta trafi do finalnej wersji produktu. Oczywiście głośnik w dużej mierze będzie bazować na ekosystemie Apple i pozwoli na kontrolowanie urządzeń wspierających HomeKit, a prawdopodobne jest także, iż otrzymamy wsparcie dla zewnętrznych serwisów (third-party). W obliczu tych informacji zapowiedź na WWDC wydaje się być bardzo prawdopodobna, ponieważ jeśli premiera jest przewidziana za kilka miesięcy, to deweloperzy otrzymają czas na przygotowanie wsparcia. Sama konferencja może okazać się zaś bardziej skoncentrowana na sprzęcie niż bywało to we wcześniejszych latach, ponieważ oprócz głośnika i iPadów, Apple może zapowiedzieć też nowe MacBooki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple szykuje własny inteligentny głośnik z Siri na pokładzie?

 0