Apple traci pozycję lidera innowacyjności i spada na odległe miejsce

Apple traci pozycję lidera innowacyjności i spada na odległe miejsce

Apple nie ma obecnie najlepszego okresu. Firma musi mierzyć się ze słabnącym zainteresowaniem iPhone'ami, a teraz stracili oni tytuł najbardziej innowacyjnej firmy. Po skoku z czwartego na pierwsze miejsce w ubiegłym roku, Apple ponownie musiało opuścić podium, tym razem upadając aż na 17 pozycję. iPhone X, AirPods oraz rozszerzona rzeczywistość pozwoliła firmie zająć najwyższe miejsce na corocznej liście dostarczanej przez Fast Company. W tym roku jednak pozycję lidera objął chiński producent Meituan Dianping, który stworzył aplikację "ułatwiającą rezerwację i dostarczanie usług takich jak pobyt w hotelu, bilety do kina i jedzenie". Amy Farley, starszy redaktor w Fast Company powiedziała, że Apple straciło koronę, ponieważ "oni w żaden sposób nie zatrzęśli ziemią swoimi urządzeniami, a sprzedaż była mocno rozczarowująca".

Apple zaliczyło bolesny spadek z pozycji lidera innowacyjności, na odległą 17 pozycję.

Fast Company co prawda doceniło chip A12 Bionic stworzony przez Apple i który był pierwszym 7nm procesorem użytym w smartfonie, dzięki czemu koncern znalazł się na 17 miejscu, ale to jednak nie było wystarczające dla komisji, by przyznać bardziej zaszczytne miejsce.  "Oni tworzą chipy, które są w stanie sprostać wymagającym operacjom jak AI, AR i wysokiej jakości fotografia - rzeczy, które sprawiają, że ich urządzenia są ciągle coraz potężniejsze. Oni kładą fundament pod kolejne lata innowacji" - powiedziała Farley. O ile nowe SoC jest bez wątpienia potężne, to trzy iPhone'y, które pojawiły się w ubiegłym roku, wcale nie zachwycały i ciężko się z tą oceną nie zgodzić. 

  1. Meituan Dianping - chiński producent aplikacji na smartfony w tym roku debiutuje na liście Fast Company i to od razu na najważniejszym miejscu. Firma dzięki swojej aplikacji dotarła w pierwszej połowie 2018 roku do ponad 350 milionów osób, przeprowadzili 27,7 miliarda transakcji wartych 33,8 miliarda dolarów.
  2.  Grab - to firma z branży transportu pasażerskiego, operująca w Singapurze, która zdołała wyprzeć Ubera z regionu i przejąć całość lokalnych operacji. Grab rozszerzył również działalność o dostawy jedzenia, rezerwację podróży i usługi finansowe. Firma zarobiła 1 miliard dolarów w samym ubiegłym roku.
  3. NBA - Fast Company doceniło NBA za pobicie wszelkich rekordów frekwencji w 2018 roku i rosnącą ilość subskrybentów usług stramingowych o 3 procent rok do roku. Wynagrodzenie wzrosło o 25 procent, na co wpłynęło zaangażowanie w esportową ligę NBA 2K.
  4. Walt Disney Company
  5. Stitch Fix
  6. Sweetgreen
  7. Apeel Sciences
  8. Square
  9. Oatly
  10. Twitch

Pełną listę najbardziej innowacyjnych firm możecie znaleźć pod TYM adresem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple traci pozycję lidera innowacyjności i spada na odległe miejsce

 0