Apple tworzy nowe miejsca pracy dostosowane do pracowników... Qualcomm

Apple tworzy nowe miejsca pracy dostosowane do pracowników... Qualcomm

Nie od dziś wiadomo, że Apple i Qualcomm nie pałają do siebie miłością, a wręcz przeciwnie, bo ziejący nienawiścią konflikt trwa już od co najmniej dwóch lat. Teraz Apple wbija koleją szpilę w konkurenta, otwierając rekrutację na nowe stanowiska pracy, które są bez wątpienia specjalnie skonstruowane w celu przejęcia pracowników giganta produkującego różnego rodzaju chipy. Apple otwiera 10 nowych miejsc pracy w tym miesiącu, a pracownicy będą pracować w San Diego. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt, że własnie w tym miejscu ma swoją siedzibę Qualcomm, a według historycznych raportów, Apple nigdy wcześniej nie szukało inżynierów zajmujących się produkcją chipów w tym miejscu.

Apple chce całkowicie uniezależnić się od produktów konkurencji i przejmuje pracowników innych firm, by tworzyć własne podzespoły.

Sytuacja taka wskazuje również, że Apple prawdopodobnie otworzy nowe regionalne biuro dla projektantów chipów. Nie jest to nic nie zwykłego, wiele firm przecież próbuje przejmować pracowników od swoich kluczowych rywali. Jest to dość oczywiste posunięcie ze strony Apple, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że projektują oni swoje własne układy i robią to w wielu małych, rozproszonych placówkach. Warto jednak zwrócić uwagę, że Apple otwiera swoje regionalne biura w miejscach gdzie znajdują zatrudnienie pracownicy konkurencji jak AMD, Intel i inni. Takie rozmieszczenie biur pozwala łatwiej przejmować pracowników, którzy nie muszą zmieniać miejsca zamieszkania.

Warto jednak zauważyć, że Apple wzięło na cel pracowników Qualcomm w tym samym czasie, w którym próbuje uniezależnić się od produktu, który Qualcomm wykonuje najlepiej: od modemów. Apple całkowicie porzuciło współpracę z Qualcomm w ostatnich iPhone'ach, zamiast tego wybierając modemy od Intela. Problem jednak w tym, że Intel zawsze stał z tyłu jeśli chodzi o wydajność modemów, a Qualcomm w ostatnim procesie sądowym argumentuje, że Apple i Intel posunęli siędo kradzieży technologii, by nadgonić różnice w wydajności. Niezależnie od zasadności tych oskarżeń, Apple ma dobry powód by podpierać pracowników Apple i szukać ekspertów od tworzenia modemów. Wśród ofert pracy pojawiły się stanowiska związane z LTE, 5G oraz AI.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple tworzy nowe miejsca pracy dostosowane do pracowników... Qualcomm

 0