Apple udostępnia drugą wersję beta iOS 17.2 i iPadOS 17.2

Apple udostępnia drugą wersję beta iOS 17.2 i iPadOS 17.2

Testerzy mogą już pobrać drugie wydanie beta systemu iOS 17.2 oraz iPadOS 17.2. Apple opublikowało te wersje oprogramowania do pobrania każdemu, kto jest zainteresowany.

Kolejna beta iOS 17.2. i iPadOS 17.2 już do pobrania

Apple pracuje nad kolejną większą aktualizacją dla iPhona oraz iPada. W przypadku smartfonów pojawić ma się iOS 17.2, a w przypadku tabletów iPadOS 17.2. Oba systemy dostępne są obecnie w wersji testowej. Apple postanowiło teraz udostępnić do pobrania drugą odsłonę bety zarówno iOS 17.2, jak i iPadOS 17.2. Obie bety są publiczne, więc pobrać może je każdy zainteresowany. W tym celu należy jednak zarejestrować się w programie beta od Apple. Mając już to z głowy wystarczy przejść do ustawień na urządzeniu, wejść w zakładką "Uaktualnienia" i wybrać z pola "Uaktualnienia beta" opcję "iOS 17 Public Beta" (w przypadku iPhona). Powracając do poprzedniego okienka system powinien już samodzielnie wykryć po chwili, że dostępna jest aktualizacja iOS 17.2 Beta 2.

Apple postanowiło teraz udostępnić do pobrania drugą odsłonę bety zarówno iOS 17.2, jak i iPadOS 17.2.

Druga beta iOS 17.2

Oczywiście decydując się na korzystanie z oprogramowania w wersji beta trzeba pamiętać, że wiąże się to z pewnym ryzykiem. Nie jest to bowiem stabilne wydanie systemu, więc nasze dane nie są stuprocentowo bezpieczne. Przed instalacją bety warto zatem pomyśleć o zrobieniu kopii zapasowej wszelkich ważnych danych.

iOS 17.2 - co przynosi?

A co czeka na nas w iOS 17.2? Jedną z ciekawszych nowości jest bez wątpienia aplikacja Dziennik. iOS daje nam możliwość zapisywania w tym miejscu wszelkich wydarzeń i myśli, które pojawiły się w ciągu naszego dnia. Oprócz samego tesktu można także wprowadzać chociażby zdjęcia czy nagrania głosowe. Nowej funkcjonalności doczekał się też przycisk Action Button stosowany obecnie wyłącznie w iPhonach 15 Pro i Pro Max. iOS 17.2 dodaje możliwość przypisania do niego aplikacji Tłumacz, co po wciśnięciu poskutkuje pojawieniem się tłumacza na Dynamicznej Wyspie.

Ważną zmianą w kwestii bezpieczeństwa dla niektórych osób jest z pewnością weryfikacja klucza kontaktowego iMessage. Oprócz tego pojawiły się również nowe opcje personalizacji awatarów Memoji. Nowości doczekała się także aplikacja Apple Music, która otrzymała nowe przydatne funkcje, jak chociażby możliwość tworzenia i edytowania jednej playlisty przez wiele osób.

Według znanych nam doniesień, iOS 17.2 zostanie wydany jako oficjalna wersja po pobrania gdzieś w grudniu. I patrząc na to, że mamy już drugą betę, zdaje się to dość prawdopodobne. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple udostępnia drugą wersję beta iOS 17.2 i iPadOS 17.2

 0