Apple umożliwi zewnętrznym serwisom naprawy iPhone`ów również w Europie

Apple umożliwi zewnętrznym serwisom naprawy iPhone`ów również w Europie

Apple złagodził ostatnio zasady dotyczące naprawiania swoich urządzeń przez zewnętrzne serwisy. Firma obecnie wdraża inicjatywę umożliwiania przeprowadzania napraw przez firmy zewnętrzne w UE i Kanadzie. Apple rozpoczęła swój program w zeszłym roku, co spotkało się z pozytywną reakcją - ponad 700 sklepów przeszło szkolenia oraz otrzymało narzędzia i części do naprawy iPhone'ów. Teraz Apple ogłosiło, że rozszerza swój program naprawczy iPhone'ów na Kanadę i Europę. Zainicjowany w minionym roku w USA program, oferuje niezależnym warsztatom narzędzia, szkolenia i dostęp do certyfikowanych przez Apple części do naprawy swoich produktów.

Apple zmienia podejście do napraw iPhone'ów przez zewnętrzne serwisy i umożliwia uzyskanie certyfikatu na wykonywanie takich usług.

"Cieszymy się z rozszerzenia naszego programu niezależnych napraw na kolejne lokalizacje w Stanach Zjednoczonych oraz firmy w Europie i Kanadzie" - powiedział dyrektor operacyjny Jeff Williams. "Gdy klient potrzebuje naprawy, chcemy, aby miał szereg opcji, które nie tylko odpowiadają jego potrzebom, ale także gwarantują bezpieczeństwo i jakość, dzięki czemu jego iPhone może być używany tak długo, jak to możliwe". Inicjatywa jest czymś wielkim, ponieważ Cupertino ma złą reputację wśród tłumu osób opowiadających się za prawem do naprawy. Apple uczestniczyło wraz z innymi firmami w lobbingu przeciwko zmianom, które zmusiłyby firmę do udostępnienia narzędzi i części ogółowi społeczeństwa i konkurującym warsztatom naprawczym. Dostarczanie komputerów Mac z wykrywaczami nieautoryzowanych napraw, które "zabijały" urządzenie, również nie pomogło w zyskiwaniu sympatii.

Apple ostatnio poluzowało jednak restrykcje związane z naprawami w zewnętrznych serwisach, a wcześniej złagodziło ograniczenia, które uniemożliwiały autoryzowanym partnerom naprawianie iPhone'ów, które zostały "sfałszowane" lub korzystały z nieautoryzowanych części. Firma twierdzi, że obecnie ma ponad 5000 zatwierdzonych lokalizacji napraw. Liczba ta obejmuje punkty sprzedaży detalicznej Apple, certyfikowane sklepy, Best Buy oraz ponad 700 niezależnych dostawców, których wyróżniono od rozpoczęcia programu w sierpniu ubiegłego roku. Kolejne 140 amerykańskich firm naprawczych oczekuje na zatwierdzenie, a do tego nieokreślona, póki co, ilość w Europie i Kanadzie. Przed otrzymaniem zezwolenia trzeba jednak przejść specjalne kursy i otrzymać zezwolenie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple umożliwi zewnętrznym serwisom naprawy iPhone`ów również w Europie

 0