Apple uważa, że nadchodzące zmiany klimatyczne napędzą sprzedaż iPhone`ów

Apple uważa, że nadchodzące zmiany klimatyczne napędzą sprzedaż iPhone`ów

Wpływ człowieka na zmiany klimatyczne może mieć większy wpływ na ludzkość niż można by podejrzewać. Apple ogłosiło, że zmiany klimatyczne mogą pomóc w sprzedaży... iPhone'ów. Apple spodziewa się, że coraz więcej klientów będzie szukać sprawdzonych urządzeń mobilnych, które poinformują ich o niebezpieczeństwie i potencjalnie uratują przed katastrofą. Zajmująca się środowiskiem organizacja o nazwie CDP, wystąpiła do wielu czołowych firm z prośbą o dostarczenie raportu ukazującego jak zmiany klimatyczne mogą na nich wpłynąć. Otrzymali odpowiedź od ponad 7000 firm z całego świata, z czego 1800 pochodzi z USA. Jak wiadomo administracja Trumpa planuje wycofać przepisy wprowadzone w celu ochrony środowiska, w związku z czym przemysł przemysł powoli szykuje się na nadchodzące zmiany.

Większość firm obawia się zmian klimatycznych, jednak Apple stoi tu w opozycji i w nadchodzących nieuchronnie zmianach widzi dla siebie szansę na wzrost sprzedaż iPhone'ów i smartwatch'y.

Wiele raportów dotyczyło firm ubezpieczeniowych, które planują wyższe wypłaty oraz firm z branży telekomunikacyjnej obawiających się, że ich infrastruktura może zostać zniszczona. Disney natomiast jest zaniepokojony wzrastającą temperaturą, która może spowodować zmniejszenie liczby gości przebywających w ich parkach. Intel i Coca-Cola obawiają się się susz prowadzących do wzrostu kosztów produkcyjnych. Apple jednak patrzy na sprawę nieco inaczej i w zmianach klimatycznych widzi szansę na zwiększenie sprzedaży. Opcje takie jak latarka, przewidywanie pogody i kontakt ze służbami ratowniczymi będą bardzo pomocne w czasach zagrożenia i Apple uważa, że coraz więcej klientów będzie ich potrzebować urządzeń - czyli iPhone'ów i smartwatch'y.

Ich odpowiedź zawierała następujące oświadczenie: "Ponieważ ludzie coraz częściej doświadczają poważnych zdarzeń związanych z pogodą, spodziewamy się zwiększenia zapotrzebowania na sprawdzony i zawsze gotowy sprzęt w obszarach bezpieczeństwa osobistego i bliskich. Urządzenia Apple mogą działać jak latarka, albo syrena alarmowa; mogą dostarczyć instrukcje pierwszej pomocy; mogą działać jak radio i mogą być ładowane przez wiele dni z akumulatorów samochodowych, a nawet ręcznych ładowarek na korbę. Większość raportów nie została opublikowana publicznie i Apple odmówiło skomentowania swojej wypowiedzi. Otrzymali oni jednak od CDP celującą ocenę za obecną działalność środowiskową, podobnie jak 29 innych amerykańskich firm. Inne firmy, które również widzą potencjalne korzyści zmian klimatycznych dla swojej działalności operują w sektorze opieki zdrowotnej oraz budownictwa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple uważa, że nadchodzące zmiany klimatyczne napędzą sprzedaż iPhone`ów

 0