Apple Vision Pro wyłącza niektórym mózg. Zobaczcie użytkowników w akcji

Apple Vision Pro wyłącza niektórym mózg. Zobaczcie użytkowników w akcji

Jeśli w ciągu ostatnich czterech dni śledziliście media społecznościowe, prawdopodobnie natrafiliście na zdjęcia i filmy prezentujące ludzi, którzy noszą nowe zestawy Apple za 3499 dolarów w miejscach publicznych i stukają w pustą przestrzeń przed sobą, a nawet wykonują wulgarne gesty w stronę poirytowanych kierowców. Niektórzy nawet prowadzą w nich auta.

Gogle Apple Vision Pro zostały wprowadzone na rynek dopiero w miniony piątek, 2 lutego, jednak już w weekend sekretarz transportu USA, Pete Buttigieg, zabrał głos, reagując na wideo przedstawiające kierowcę Tesli Cybertruck korzystającego z tych gogli, które szybko obiegło internet. W materiale widać, jak kierowca stuka w przestrzeń przed sobą, podczas gdy pojazd porusza się autostradą, bez kontroli samego kierowcy. „Przypomnienie – WSZYSTKIE obecnie dostępne zaawansowane systemy wspomagania kierowcy wymagają, aby kierowca zachował kontrolę nad pojazdem i przez cały czas był w pełni skoncentrowany na prowadzeniu” – napisał Buttigieg w poście dla X. 

Gogle Vision Pro wbre nadziejom wciąż nie oferują interfejsu w stylu Iron Man'a i zdecydowanie bezpieczniej w nich pracować, niż poruszać się po ulicach. Przynajmniej póki co...

Uchwycony na nagraniu kierowca Cybertrucka później wyjaśnił, że cała sytuacja była żartem, a zestaw  „nie wyświetlał niczego poza drogą”. Ten film nie był jedynym nagraniem pokazującym kierowcę Tesli noszącego zestaw  Vision Pro, który w weekend osiągnął popularność w mediach społecznościowych – inny film opublikowany w X pokazał kierowcę Tesli korzystającego z zestawu  Vision Pro podczas jazdy, który chwilę później został zatrzymany przez policję.

Użytkownicy gogli w samochodach to zapewne dopiero początek. Już teraz widać wysyp materiałów ukazujących użytkowników Vision Pro, którzy nie cieszą się swoim sprzętem w domowym zaciszu, tylko chodzą po ulicach, wymachując rękami przed sobą. Według relacji niektórzy wyzywają nawet kierowców, którzy trąbieniem słusznie wyrażają zdenerwowanie na widok delikwenta ignorującego zagrożenie na ulicy. 

@sanjosefoos Its hasnt even been a day yet 💀😭 #apple #applevision #applevisionpro #visionpro #sanjose #siliconvalley ♬ original sound - SJFOOS

Inny przykład, to jadący metrem chłopak, który całkowicie pochłonięty jest przez wirtualną rzeczywistość. Nie wiadomo, co nimi kieruje - czy jest to tylko chęć pochwalenia się nowym (drogim) gadżetem, czy też tak bardzo nie mogą się bez niego obejść. Korzystanie z gogli bez trybu transparentnego może jednak się skończyć tragicznie, przez brak świadomości otoczenia i potencjalnych zagrożeń. Niektóre filmy przedstawiają niepokojącą wizję społeczeństw funkcjonujących jedynie w VR. Czy taka przyszłość nas czeka?

@barstoolsports Apple Vison Pro on the subway 😧 @Barstool Gametime ♬ original sound - Barstool Sports
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Vision Pro wyłącza niektórym mózg. Zobaczcie użytkowników w akcji

 0