Apple Watch 8 z funkcją alkomatu? Zegarek może otrzymać trzy innowacyjne czujniki

Apple Watch 8 z funkcją alkomatu? Zegarek może otrzymać trzy innowacyjne czujniki

W ósmej generacji Apple Watcha może dojść do znaczącego skoku technicznego - podaje brytyjski dziennik The Telegraph. Zegarek Apple'a może zostać wzbogacony o trzy innowacyjne i praktyczne funkcje: pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi oraz stężenia alkoholu we krwi. Prace nad rozwiązaniami prowadzi brytyjski start-up Rockley Photonics. Celem przedsiębiorstwa jest opracowanie bezinwazyjnych metod pomiaru. Chcąc sprawdzić powyższe parametry zdrowotne, wystarczy, że będziemy mieli urządzenie na ręce. Obecnie pomiar zarówno ciśnienia krwi, glukozy we krwi, jak i stężenia alkoholu wiąże się z bardziej inwazyjnymi czynnościami.

Jak podaje brytyjski The Telegraph, przyszłoroczna generacja Apple Watcha może zostać wzbogacona nowatorskie funkcje: pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu glukozy we krwi oraz pomiar stężenia alkoholu we krwi.

The Telegraph pisze, że Apple stało się klientem numer jeden dla Rockley Photonics. Przez ostatnie dwa lata gigant z Doliny Krzemowej wygenerował większość przychodów start-upu. W efekcie przedstawiciele przedsiębiorstwa mogą aktualnie planować wejście na nowojorską giełdę. Niedawno Rockley Photonics otworzyło biuro w San Jose. Na swojej stronie firma pisze, że chce zostać światowym liderem w produkcji zintegrowanych optycznych czipów oraz modułów. Koncentruje się na rozwiązaniach zdrowotnych, urządzeniach do noszenia (jak smartwatche) oraz systemach wizyjnych.

Andrew Rickman, założyciel i prezes Rockley Photonics, przyznał swego czasu, że jego firma pracuje nad czujnikami pozwalającymi mierzyć ciśnienie krwi, poziom glukozy we krwi oraz stężenie alkoholu we krwi, i zapowiedział, że wszystkie te rozwiązania trafią na rynek w 2022 roku. To wtedy będzie miała premierę ósma generacja Apple Watcha. Nie wiadomo, czy wszystkie trzy zapowiedziane sensory pojawią się w smartwatchu Apple'a jednocześnie, ale jest to całkiem prawdopodobne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Watch 8 z funkcją alkomatu? Zegarek może otrzymać trzy innowacyjne czujniki

 0