Apple Watch pomógł uratować kobietę w ciąży

Apple Watch pomógł uratować kobietę w ciąży

Apple Watch pomógł uratować matkę oraz jej nienarodzone dziecko. Zegarek kilkukrotnie ostrzegł kobietę o jej podwyższonym tętnie. Wiele alertów zmotywowało ją do wizyty w szpitalu. Kiedy przyjechała do placówki, była już w trakcie porodu i miała bardzo niskie ciśnienie krwi.

Niektóre urządzenia elektroniczne do użytku codziennego są w stanie dbać o nasze bezpieczeństwo, a w szczególnych sytuacjach mogą nawet uratować życie. Dla przykładu, nowe iPhone'y potrafią same wezwać pomoc, kiedy wykryją, że doszło do wypadku samochodowego. Istnieją również funkcje pozwalające monitorować podstawowe parametry życiowe i w razie wykrycia nieprawidłowości ostrzec użytkownika. O tym, że elektroniczne akcesoria naprawdę mogą pomóc z zapobieganiu tragediom świadczy chociażby historia pewnej ciężarnej kobiety, którą w porę ostrzegł jej Apple Watch.

Przy pierwszym ostrzeżeniu kobieta pomyślała tylko, że informacje podawane przez zegarek są dziwne. Dopiero drugi alert po dziesięciu minutach i trzeci po trzydziestu uświadomił 39-latkę, że coś może faktycznie jej grozić.

W wywiadzie, 39-letnia kobieta zdradziła, że już od rana nie czuła się dobrze, jednak nie wiedziała co jej dolega. Oznaki o tym, że coś jest nie tak zostały zarejestrowane przez jej smartwatch. Pierwszy alert z Apple Watcha znajdującego się na jej nadgarstku wskazywał na tętno powyżej 120 uderzeń na minutę. Przy pierwszym ostrzeżeniu kobieta pomyślała tylko, że informacje podawane przez zegarek są dziwne.

Dopiero drugi alert po dziesięciu minutach i trzeci po trzydziestu uświadomił 39-latkę, że coś może faktycznie jej grozić. Kobieta postanowiła pojechać do szpitala, gdzie okazało się, że jest w trakcie porodu i ma niskie ciśnienie krwi. Dużo groźniejsze było jednak krwawienie z powodu odklejenia się łożyska. Na szczęście historia zakończyła się dobrze i zarówno matce, jak i dziecku nic się nie stało. Gadżety pokroju Apple Watcha mogą pomóc w wykrywaniu pierwszych oznak pogorszonego stanu zdrowia. To cudowne, jak dzisiejsza technologia wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Watch pomógł uratować kobietę w ciąży

 0