Apple Watch Series 4 - smartwatch, który zrobi nam EKG serca

Apple Watch Series 4 - smartwatch, który zrobi nam EKG serca

Za nami konferencja, na którą czekały miliony użytkowników na całym świecie, czyli coroczna zapowiedź nowych iPhone’ów. Żeby jednak napięcie sięgnęło zenitu, amerykański gigant zaczął swoją prezentację od nowej generacji zegarka Apple Watch, który został szumnie nazwany “inteligentnym strażnikiem naszego zdrowia”. Wszystko przez nowe funkcje, m.in. stałego monitorowania pulsu i informowania o nieprawidłowościach w rytmie serca. Nie można też pominąć opcji elektrokardiografii, która umożliwia przeprowadzenie badania diagnostycznego, polegającego na rejestracji elektrycznej czynności mięśnia sercowego, w dowolnym momencie, by później podzielić się nim z lekarzem. Ciekawie zapowiada się też funkcja wykrywania upadków, za co odpowiadają akcelerometr i żyroskop, która może też automatycznie zawiadomić kogoś o naszym wypadku.

Apple Watch Series 4 został szumnie nazwany “inteligentnym strażnikiem naszego zdrowia”.

apple watch series 4

Jeżeli zaś chodzi o kwestie techniczne, to możemy liczyć na ne ekran OLED rozciągnięty do krawędzi, przy których został dodatkowo zaokrąglony. Sprzęt dostępny będzie w dwóch rozmiarach, 40 i 44 mm, a nowe design oferuje powiększenie ekranu o odpowiednio 32 i 35%, a do tego doczekał się jeszcze większych możliwości personalizacji tarczy (więcej tzw. "komplikacji na ekranie). Poza tym, producent obiecuje nowy 2-rdzeniowy układ zapewniający nawet dwukrotnie wyższą wydajność, przeprojektowaną cyfrową koronkę z haptycznym sygnałem zwrotnym, 50% donośniejszy głośnik czy mikrofon przeniesiony na drugą stronę, by zniwelować szumy podczas rozmów - niestety bateria nie wytrzyma tego wszystkiego przez dłużej niż dzień pracy. Apple Watch Series 4 dostępny będzie w 3 kolorach - srebrnym, złotym i szarym, a do tego czeka na nas ogromny wybór pasków. Przedsprzedaż rusza 14 września, a wysyłka urządzeń rozpocznie się 21 września - niestety my poczekamy dłużej, bo nie załapaliśmy się na listę 26 startowych krajów. Na koniec została nam jeszcze cena, wersja z GPS to koszt co najmniej 399 USD, a za wariant z łącznością komórkową musimy zapłacić co najmniej 499 USD. Cena poprzednika (Series 3) została obniżona do 279 USD.

Aktualizacja (2018-09-12, 21:17:20)

Poznaliśmy polskie ceny Apple Watch Series 4, które zaczynać będą się od 1899 zł na wersję z GPS (niestety wariant LTE nie trafi oficjanlnie do naszego kraju). Cena poprzedniej generacji w sklepie Apple spadnie zaś do 1349 zł.

apple watch series 4

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Watch Series 4 - smartwatch, który zrobi nam EKG serca

 0