Apple wprowadza Vision Pro AR - gogle rzeczywistości mieszanej, które mogą nieźle namieszać

Apple wprowadza Vision Pro AR - gogle rzeczywistości mieszanej, które mogą nieźle namieszać

Na dorocznej konferencji Apple Worldwide Developers Conference zaprezentowano Apple Vision Pro - pierwszy zestaw firmy Apple, dedykowany rzeczywistości mieszanej.

Gogle wyposażone są w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, wspomagane przez funkcję EyeSight, która umożliwia użytkownikowi zachowanie świadomości otoczenia. Zestaw obsługuje sterowanie wzrokowe i głosowe, a także wyposażony jest w różnorodne czujniki, kamery oraz technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Apple Vision Pro jest zasilany akumulatorem, który użytkownik nosi przy sobie, zapewniając wygodę i mobilność podczas korzystania z urządzenia. Dzięki temu zestawowi użytkownicy mogą cieszyć się zaawansowanymi doświadczeniami w świecie rzeczywistości mieszanej, otwierając nowe możliwości interakcji z cyfrowym światem.

Sercem Apple Vision Pro jest układ Apple M2, a także nowy układ o nazwie R1, który jest oparty o chip M2. 

Nowy zestaw rzeczywistości mieszanej ma design przypominający gogle narciarskie, z aluminiową ramą i szklanym wyświetlaczem. Wraz z zestawem dostarczana jest również maska i wyściełany tkaniną pasek, które przymocowuje się do twarzy użytkownika, zapewniając komfortowe dopasowanie. Zasilanie zestawu odbywa się za pomocą dyskretnego zestawu baterii, który jest podłączony kablem po lewej stronie urządzenia.

Apple twierdzi, że zestawem można sterować za pomocą oczu, dzięki możliwości skupienia wzroku na elementach graficznych wyświetlanych na ekranie. Dodatkowo, użytkownicy mogą stukać palcami lub wydawać polecenia głosowe, aby kontrolować obiekty i wprowadzać tekst w polach widocznych przed oczami. Ta innowacyjna funkcjonalność umożliwia interakcję użytkownika z cyfrowym światem w sposób intuicyjny i wygodny. Apple konsekwentnie dąży do wprowadzania zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie rzeczywistości mieszanej, a nowy zestaw słuchawkowy jest kolejnym krokiem w tej drodze.

Apple Vision Pro pozwoli użytkownikom zobaczyć otoczenie dzięki funkcji o nazwie EyeSight, która wykorzystuje czujniki i kamery dookoła urządzenia, jednocześnie zapewniając widoczność oczu użytkownika. Pokrętło na prawej krawędzi przełącza między trybami AR i VR. 

Cena Apple Vision Pro została ustalona na 3 499 USD, a zestaw trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku za pośrednictwem Apple.com i sklepów detalicznych Apple w USA. Apple nie wie, kiedy zestaw słuchawkowy będzie dostępny na innych rynkach.  

Apple Vision Pro jest wyposażony w dwa wyświetlacze Micro OLED z 23 milionami pikseli na obu panelach. Zestaw jest wyposażony w niestandardową soczewkę 3D, która umożliwia użytkownikowi oglądanie treści AR w całym polu widzenia. Oferuje renderowanie foveated, aby pokazać obraz o najwyższej rozdzielczości w obszarze, na który patrzy uzytkownik.

Urządzenie jest również wyposażone w pełną gamę czujników, w tym szybkie kamery główne, kamery skierowane w dół do śledzenia dłoni, podczerwień i kamery boczne. Posiada również skaner LiDAR i kamery TrueDepth do śledzenia dłoni i zrozumienia przestrzeni pod urządzeniem. Urządzenie posiada również dwa indywidualnie wzmacniane przetworniki, które zapewniają spersonalizowany dźwięk przestrzenny.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wprowadza Vision Pro AR - gogle rzeczywistości mieszanej, które mogą nieźle namieszać

 0