Apple wstrzymuje rozwój iOS 18 i macOS 15, aby wyeliminować błędy

Apple wstrzymuje rozwój iOS 18 i macOS 15, aby wyeliminować błędy

W opublikowanym niedawno raporcie Bloomberga pojawia się informacja, że Apple postanowiło wstrzymać prace nad wprowadzeniem nowych funkcji do swoich nadchodzących wersji systemów operacyjnych dla iPhone'a, iPada i Maca. Planowana premiera tych systemów w przyszłym roku wywołała spore zamieszanie, kiedy firma zwróciła się do swoich inżynierów o naprawienie błędów, które wyszły na jaw w trakcie prac nad kodem.

Anonimowe źródła, które przytoczył raport, sugerują, że zespół inżynierów oprogramowania Apple natknął się na błędy, które wcześniej nie zostały wykryte w trakcie wewnętrznych testów. W wyniku tych odkryć firma podjęła decyzję o wstrzymaniu prac nad wprowadzaniem nowych funkcji, aby skoncentrować się na naprawie istniejących problemów w kodzie systemów operacyjnych. Planowane aktualizacje, w tym iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 i watchOS 11, miały być wydane w 2024 roku. Warto podkreślić, że wewnętrzne kody nazwane są w raporcie Crystal (iPhone, iPad), Glow (Mac) i Moonstone (Apple Watch), co może sugerować pewne unikalne cechy i innowacje, które zostaną wprowadzone w tych systemach po zakończeniu prac nad błędami.

Z raportu wynika, że ​​przerwa w rozwoju Apple raczej nie wpłynie na datę premiery nadchodzących wersji oprogramowania.

Wstrzymanie postępów ma miejsce po osiągnięciu przez te trzy aktualizacje systemów operacyjnych ważnego kamienia milowego, znanego jako M1. Twórcy oprogramowania Apple przystąpili do drugiego kamienia milowego, lecz zanim będą mogli kontynuować, konieczne jest wyeliminowanie istniejących problemów z kodem. Według doniesień z raportu, przerwa w rozwoju nie dotyczy tylko systemów operacyjnych iPhone'a, iPada i Maca. Apple również zawiesiło prace nad systemem VisionOS oraz nad planowaną drobną aktualizacją iOS 17.4, która miała trafić na smartfony w pierwszym kwartale 2024 roku.

Mimo że Bloomberg donosi o planowanym zakończeniu przerwy w tym tygodniu, należy się spodziewać, że usuwanie błędów z kodu prawdopodobnie opóźni wdrożenie oczekiwanych aktualizacji. Apple tradycyjnie prezentuje swoje nowe systemy operacyjne podczas corocznej Światowej Konferencji Deweloperów (WWDC) i udostępnia je użytkownikom we wrześniu. Oczywiście pozostaje nam czekać na informacje, jakie niespodzianki firma przygotuje w swoich przyszłych wersjach systemów operacyjnych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wstrzymuje rozwój iOS 18 i macOS 15, aby wyeliminować błędy

 0