Apple wykupiło dział smartfonowych modemów Intela za kwotę 1 mld USD

Apple wykupiło dział smartfonowych modemów Intela za kwotę 1 mld USD

Przecieki okazały się prawdziwe i Apple wykupiło dział smartfonowych modemów od Intela za kwotę 1 mld USD. Na mocy podpisanej umowy gigant z Cupertino przejmie kontrolę nad tym biznesmen Niebieskich, ale także nabędzie ok. 2200 pracowników Intela, jego własność intelektualną oraz sprzęt wykorzystywany do produkcji modemów. Obie firmy spodziewają się, że uda się zamknąć tę transakcję do końca bieżącego roku, o ile uda się uzyskać zgodę stosownych organów. „To porozumienie pozwala nam skoncentrować się na opracowaniu technologii dla sieci 5G, zachowując jednocześnie kluczową własność intelektualną i technologię modemów, które stworzył nasz zespół” - stwierdził szef Intela, Bob Swan. „Od dawna szanujemy Apple i jesteśmy przekonani, że zapewni ono odpowiednie środowisko dla tego utalentowanego zespołu” - dodał CEO giganta z Santa Clara.

Dzięki tej umowie Apple w końcu będzie mogło uniezależnić się od innych dostawców w zakresie technologii 5G.

Apple wykupiło dział smartfonowych modemów Intela za kwotę 1 mld USD

Dzięki tej umowie Apple w końcu będzie mogło uniezależnić się od innych dostawców w zakresie technologii 5G. Oczywiście minie trochę czasu zanim firma będzie mogła sobie pozwolić na zrezygnowanie z usług Qualcomm i zacznie produkować własne modemy, ale zapewne taki jest ostateczny cel. Dzięki temu Apple będzie mogło zaoszczędzić miliony dolarów na opłatach licencyjnych. To jednak dość odległa przyszłość, ponieważ na mocy ugody, jaką producent iPhone’ów zawarł niedawno z Qualcomm, zażegnując tym samym konflikt prawny pomiędzy podmiotami, Apple będzie musiało korzystać z układów Qualcomm jeszcze przez 6 lat. To dam im jednak czas na badania i rozwój technologii, który niewątpliwie się tu przyda, ponieważ modemy Intela praktycznie od zawsze uważane były za gorsze od Qualcomm, przegrywając z nimi w testach wydajnościowych.

„Pracowaliśmy z Intelem przez wiele lat i wiemy, że ten zespół dzieli naszą pasję do projektowania technologii, które zapewniają najlepsze na świecie doświadczenia dla naszych użytkowników” stwierdził Johny Srouji, starszy wiceprezes działu Hardware Technologies w Apple. „Jesteśmy podekscytowani, iż posiadamy tak wielu utalentowanych inżynierów dołączających do naszej rozrastającej się grupy łączności komórkowej i wiemy, że poradzą sobie oni w naszym kreatywnym i dynamicznym środowisku” - dodał Srouji. Warto na koniec dodać, że choć Apple wykupiło od Intela dział modemów smartfonowych, to Niebiescy wciąż mogą tworzyć modemy dla innych typów urządzeń, takich jak PC, Internet Rzeczy (IoT) czy samojezdne auta.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wykupiło dział smartfonowych modemów Intela za kwotę 1 mld USD

 0