Program Apple Diagnostics jest teraz dostępny również w 32 krajach Europy. Apple rozszerzyło dostępność zapewniając obsługę łącznie 24 języków. Diagnostics pozwala na samodzielne diagnozowanie usterek sprzętu.
W pierwszej kolejności, w grudniu 2023 roku, narzędzie Diagnostics zostało udostępnione w Stanach Zjednoczonych. Firma Apple ogłosiła właśnie, że dostępność Diagnostics została teraz powiększona o 32 kraje Europy. Dzięki temu oprogramowaniu możliwe jest samodzielne diagnozowanie usterek sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. Apple wyjaśnia, że Diagnostics daje zwykłym użytkownikom takie same możliwości, jakie posiadają autoryzowane serwisy oraz niezależne serwisy. W praktyce oznacza to, że posiadacza sprzętu Apple'a mogą sami testować swoje urządzenia pod kątem prawidłowego działania podzespołów. Dzięki temu narzędziu możliwe jest także identyfikowanie wymagających naprawy części. Z oprogramowania Diagnostics można korzystać podczas naprawy iPhone'a, Maca oraz monitora Studio Display. Obsługiwane są 24 języki.
Za sprawą Diagnostics można łatwo sprawdzić czy sprzęt wymaga jakiejś naprawy i ewentualnie, które części należy wymienić.
Według Apple Diagnostics powstało w skutek dążenia firmy do wydłużania cyklu życia swoich produktów. Gigant z Cupertino zaznacza jednak, że głównym celem jest tworzenie wytrzymałych produktów, aby konieczność napraw była jak najmniejsza. Niedawno mogliśmy dowiedzieć się, że zanim Apple wypuści na rynek nową generację iPhone'a to właśnie pod kątem wytrzymałości testowanych jest tysiące egzemplarzy.
Nie ma jednak rzeczy idealnych. W kwestii usterek bardzo często pojawia się też niestety czynnik ludzki. Kto nie upuścił przecież smartfona. W związku z tym zawsze będzie istnieć konieczność napraw. Nawet jeśli urządzenie jest bardzo zadbane to przecież iPad, iPhone czy MacBook ma baterię, którą prędzej czy później trzeba będzie wymienić.
Za sprawą Diagnostics można łatwo sprawdzić czy sprzęt wymaga jakiejś naprawy i ewentualnie, które części należy wymienić. Jak podaje Apple, od kwietnia 2022 roku każda osoba z doświadczeniem w naprawie urządzeń elektronicznych ma w ramach programu samoobsługowej naprawy dostęp do instrukcji, oryginalnych części Apple i narzędzi wykorzystywanych w sklepach Apple Store i przez Autoryzowane Serwisy Apple. Program obejmuje 42 produkty, w tym nowe komputery MacBook Air z chipem M3.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wypuszcza narzędzie do samodzielnej diagnozy usterek w 32 krajach Europy