Apple zaczęło zwalniać pracowników

Apple zaczęło zwalniać pracowników

Liczba zwolnień w branży technologicznej jest już całkiem spora, a będzie coraz większa. Apple idzie śladami innych największych firm, decydując się na zmniejszenie ilości zatrudnionych osób. Według nowych doniesień, gigant z Cupertino zaczął już zwalniać niesezonowych pracowników w sektorze detalicznym poza sklepami Apple Store.

Niepewna sytuacja na świecie oraz galopująca inflacja to tylko dwa czynniki, które odbijają się negatywnie na wielu branżach, w tym technologicznej. Konieczne są zatem oszczędności, a jednym ze sposobów jest redukcja ilości zatrudnionych osób. Taką decyzję podjęły już jedne z największych firm technologicznych, w tym między innymi Google. Według nowych doniesień, podobny krok zrobiło także Apple. Gigant z Cupertino podobno zaczął już zwalniać niesezonowych pracowników z sektora detalicznego poza sklepami Apple Store. Wiadomość email z informacją o zwolnieniach miała trafić do AppleInsider. Jej treść mówi o tym, że niektórzy pracownicy Apple z sektora sprzedaży detalicznej, którzy pracują w takich sklepach jak Best Buy, otrzymali zawiadomienie o swoich prawach związanych ze zwolnieniami.

Pod koniec ubiegłego roku dyrektor generalny firmy, Tim Cook, oznajmił, że przedsiębiorstwo celowo spowalnia rekrutację.

Apple Store

Według źródła, redukcja stanowisk nie dotyczy grupy sezonowych pracowników, którzy są zatrudniani przy wysokim popycie, ponieważ ich umowy już wygasły. Oznacza to, że zwolnienia mają związek ze stałymi pracownikami. Nie wiemy, ile osób otrzymało wspomniane pismo. Apple nie ogłosiło swojego stanowiska w tej sprawie. Pod koniec ubiegłego roku dyrektor generalny firmy, Tim Cook, oznajmił, że przedsiębiorstwo celowo spowalnia rekrutację. Były to najpewniej pierwsze, mniej drastyczne środki oszczędności.

Mimo, że sytuacja na rynku nie jest ciekawa, a wiele firm mierzy się ze zmniejszonym popytem na swoje produkty, wydaje się, że Apple jak na razie przechodzi przez kryzys suchą nogą. Wygląda na to, że zwolnienia mają raczej charakter zapobiegawczy, jednak świadczą o tym, że kolejne miesiące mogą być ciężkie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zaczęło zwalniać pracowników

 0