Apple zalicza pierwszy spadek przychodów od 2001

Apple zalicza pierwszy spadek przychodów od 2001

Kończy się wyśmienita passa Apple. Zanosi się na to, że Apple odnotuje po raz pierwszy od 14 lat spadek przychodów  - za rok fiskalny 2016 (skończył się dla firmy 30 września). Analitycy wstępnie oszacowali, że firma osiągnie przychód o blisko 20 miliardów dolarów mniejszy niż w roku poprzednim.

Dane pochodzące z niezależnych analiz finansowych przewidują, że firma odnotuje przychody na poziomie 215,67 miliarda dolarów. Dla porównania wyniki za poprzedni rok fiskalny to 233,72 miliarda.

Dzisiaj Apple opublikuje szczegółowe dane finansowe i wtedy też dowiemy się też o tym jak wpłynął na wyniki firmy iPhone 7. Należy jednak pamiętać o tym, że amerykańska korporacja już wcześniej na przestrzeni dwóch kwartałów zanotowała spadek przychodów oraz sprzedaży iPhone'ów. Mimo wszystko inwestorzy nie są zbytnio tym faktem przejęci, a wartość giełdowa firmy wzrosła o 11% w przeciągu ostatnich 6 miesięcy i obecnie wynosi $116.60 za pojedynczą akcję. Ponadto, na przyszły rok analitycy przewidują ponowny wzrost przychodów.

W czwartek odbędzie się event Apple na którym najprawdopodobniej korporacja przedstawi najnowsze, odświeżone MacBooki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zalicza pierwszy spadek przychodów od 2001

 0