Apple zamawia elastyczne ekrany od Samsunga. Firma pracuje nad składanym modelem iPhone`a?

Apple zamawia elastyczne ekrany od Samsunga. Firma pracuje nad składanym modelem iPhone`a?

Składane smartfony wprawdzie dopiero zdobywają rynek, ale coraz więcej producentów interesuje się tego rodzaju urządzeniami i do tej grupy zalicza się również Apple. Według Ice Universe amerykański gigant zamówił próbki elastycznych wyświetlaczy od Samsung Display, które znajdą zastosowanie przy produkcji składanego iPhone'a. Zamówienie obejmuje niemałą bazę ekranów, które trafią do testów na okres roku, z kolei pierwsze partie dotrą do Amerykanów już niebawem. Co ciekawe pierwsze informacje dotyczące możliwości udostępnienia elastycznych wyświetlaczy przez Samsunga pojawiły się w ubiegłym roku. Teraz z kolei Apple ma przystąpić do intensywnego testowania, by przekonać się do tej technologii. Jeśli spekulacje rzeczywiście są prawdziwe, wówczas składanego smartfona od Apple należałoby oczekiwać w bliżej nieokreślonym 2021 roku lub ewentualnie nieco później.

Apple miał podobno zamówić od Samsung Display partię elastycznych wyświetlaczy.

Apple zamawia elastyczne ekrany od Samsunga. Firma pracuje nad składanym modelem iPhone`a?

Samsung Display od dawna jest dla Apple kluczowym dostawcą OLED-ów. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo ma ambicję zdominowania rynku elastycznych wyświetlaczy rozważając zwiększenie ich produkcji do 10 milionów sztuk rocznie w zależności od popytu. Wiadomo, że Apple od jakiegoś czasu pracuje nad technologią składanych wyświetlaczy, czego efektem są zgłoszone patenty dotyczące tej technologii, natomiast plotki wskazywały także zaangażowanie LG. Bez wątpienia składany iPhone byłby ciekawym sprzętem podobnie jak jego cena, aczkolwiek wątpliwe, aby Apple w takiej sytuacji wyceniło go na więcej niż 10 tysięcy złotych. Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka modeli składanych smartfonów, z kolei Samsung zapowiedział niedawno Galaxy Fold2, który zaoferuje kilka usprawnień względem poprzednika.

Warto wspomnieć, że w tym roku czeka nas premiera iPhone'ów 12, których premiera odbędzie się z kilkutygodniowym opóźnieniem. Wcześniej sugerowano, że prezentacja czterech wariantów flagowca nastąpi podczas konferencji w dniu 15 września, aczkolwiek zgodnie z dostępną informacją producent pokaże w tym czasie coś innego. iPhone 12 5G powinien więc zostać pokazany najwcześniej w październiku, a wcześniej czekają na nas detale o Apple Watch 6 oraz iPad Air 4. Mimo wszystko na iPhone'y 12 warto czekać, tym bardziej że Pro otrzyma aparat z sensorem LiDAR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zamawia elastyczne ekrany od Samsunga. Firma pracuje nad składanym modelem iPhone`a?

 0