Apple zamierza tworzyć własne filmy i seriale

Apple zamierza tworzyć własne filmy i seriale

Gigant z Cupertino planuje ekspansję swoich usług multimedialnych w Apple Music. Amerykańska firma ma zamiar powalczyć z Netflixem i Amazon, oferując własne produkcje - w tym filmy i seriale.

Źródłem takich doniesień jest Wall Street Journal, które podaje, że Apple obecnie prowadzi rozmowy ze znanymi hollywoodzkimi producentami, aby zlecić im stworzenie autorskich seriali. WSJ przewiduje, że na pierwsze efekty mariażu Apple z branżą filmową nie trzeba będzie długo czekać i spodziewa się ich jeszcze pod koniec tego roku.

Zdaniem amerykańskiego dziennika Apple zmierza do celu małymi kroczkami, skupiając się początkowo jedynie na kilku starannie dobranych produkcjach, by później ewentualnie rozwinąć ofertę. Podobnie swego czasu było z Netflixem, który  zadebiutował w 2013 z House of Cards, a obecnie na rok 2017 ma zaplanowanych 50 różnych seriali. Apple ma potencjał aby zainteresować 20 milionów subskrybentów Apple Music, których jest co prawda dwa razy mniej niż osób korzystających odpłatnie ze Spotify, lecz właśnie filmy i seriale mogłyby zachęcić dodatkowych klientów.

Według Wall Street Journal amerykański gigant stara się odnaleźć nowe źródła dochodów, po tym jak sprzedaż iPhone'ów w 2016 spadła po raz pierwszy od 9 lat. Poza tym Tim Cook zgodził się na zredukowanie wynagrodzenia a Apple odnotowało pierwszy spadek przychodów od 15 lat. Analityk firmy eMarketer, Paul Verna uważa, że rynek seriali jest bardziej lukratywny niż muzyczny a ludzie chętniej wydają na tego typu zawartość pieniądze. Kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o tym, że rozważają taką opcję, wydawało mi się, że powinni się tym zająć - powiedział Verna. Teraz wydaje się, że naprawdę tego potrzebują - skwitował.

Apple zamierza tworzyć własne filmy i seriale

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zamierza tworzyć własne filmy i seriale

 0