Apple zapowiada nowe wydarzenie. Wiemy, czego możemy się spodziewać

Apple zapowiada nowe wydarzenie. Wiemy, czego możemy się spodziewać

Po miesiącach plotek i spekulacji Apple wydaje się gotowe na prezentację nowych modeli iPadów. Jeśli wcześniejsze doniesienia okażą się trafne, gigant z Cupertino wkrótce rozpocznie dostarczanie odświeżonych iPadów Pro i iPadów Air z szybszymi procesorami i nowymi przednimi aparatami. iPad Pro powinien także otrzymać ekran OLED, co zapewne ucieszy wiele osób. 

Apple ogłosiło, że kolejne wydarzenie z zapowiedziami odbędzie się 7 maja i będzie transmitowane na żywo. Informatorzy spodziewają się, że firma ujawni nowe modele iPadów z lepszymi wyświetlaczami, aparatami i procesorami. Wiarygodne przecieki na temat tych tabletów krążą po sieci od zeszłego roku, ale przewidywane daty ich premiery przesuwały się wielokrotnie, aż Mark Gurman z Bloomberga zasugerował majową premierę. Z zapowiedzi firmy wynika, że ​​jest ona wreszcie gotowa do dostarczenia nowych tabletów.

Apple ogłosiło, że kolejne wydarzenie z zapowiedziami odbędzie się 7 maja i będzie transmitowane na żywo.

O ile nie pojawią się niespodzianki w ostatniej chwili, nowy iPad Air będzie wyposażony w procesor M2 i otrzyma 12,9-calowy wariant dla użytkowników, którzy chcą mieć bardzo duży ekran bez płacenia za iPada Pro. Tymczasem zaktualizowany iPad Pro zostanie zmodernizowany do wersji M3 i otrzyma panel OLED - pierwszy raz w tej serii. Modele OLED mogą być lżejsze, ale i droższe. Choć informacji na temat ostatecznej ceny jest niewiele, przynajmniej jeden nowy iPad Pro może być nadal dostępny w cenie poniżej 1000 dolarów.

Apple może także przesunąć przednie aparaty w obu modelach na bok, umożliwiając korzystanie z FaceTime w trybie poziomym. Inne plotki dotyczące nadchodzących iPadów wspominały o zaktualizowanym Apple Pencil i Magic Keyboard. Tweet „Pencil us in” dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka promujący wydarzenie z 7 maja, sugeruje, że rzeczywiście może pojawić się nowy Apple Pencil. Jeśli na wydarzeniu ujawniona zostanie także ulepszona klawiatura, wcześniejsze doniesienia sugerują, że powinna ona mieć większy touchpad przypominający ten z MacBooka.

Nie jest jasne, w jakim stopniu Apple uwzględni iPada w swoich długo oczekiwanych planach dotyczących generatywnej sztucznej inteligencji, które firma może zaprezentować na czerwcowej konferencji WWDC. W drugiej połowie 2024 r. i na początku 2025 r. Apple zaprezentuje nowe modele iPhone'ów i komputerów Mac z procesorami A18 i M4. Nowe funkcje tych chipów radykalnie zwiększą wydajność sztucznej inteligencji dzięki dedykowanym rdzeniom neuronowym. Rdzenie te umożliwią nowemu oprogramowaniu, w tym aplikacjom na iOS 18, przetwarzanie zadań AI całkowicie na urządzeniu, aby zminimalizować zależność od serwerów w chmurze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zapowiada nowe wydarzenie. Wiemy, czego możemy się spodziewać

 0