Apple zapowiedziało "inteligentny" głośnik z Siri na pokładzie

Apple zapowiedziało "inteligentny" głośnik z Siri na pokładzie

Zgodnie z tym, co sugerowały ostatnie przecieki, Apple na wczorajszej konferencji zaprezentowało swój „inteligentny” głośnik napędzany asystentem Siri (niestety wciąż bez obsługi jeżyka polskiego). Ten nazywa się HomePod i oferować ma podobną funkcjonalność jak Amazon Echo czy Google Home, ale gigant z Cupertino zapewnia, że jego produkt wyróżnia się z kilku powodów.

Po pierwsze, produkt dostarczyć ma nam jakość audio klasy premium, której możemy oczekiwać po high-endowych głośnikach WiFi, jak np. od Sonos, a jednocześnie funkcje smart zbliżone do wspomnianych konkurentów. Co jednak w tym przypadku najważniejsze,  HomePod jest przystosowany do ekosystemu Apple, więc jeśli posiadacie iPada, iPhone’a czy Maca, to najlepiej zrobicie stawiając na ten właśnie głośnik. W interakcję z urządzeniem wchodzimy komendą „Hej Siri”, a to potrafi kontrolować „inteligentne” sprzęty domowe, które spięte są z HomeKit czy też streamować muzykę z serwisu Apple Music. A to jeszcze nie wszystko, do czego zdolny jest HomePod, ponieważ informuje on też o nowych newsach, korkach, kursach giełdowych, alarmach, powiadomieniach, może robić za tłumacza, itd. Oczywiście, tak jak Siri na innych urządzeniach, tak i tu asystent odpowiada na pytania i uczy się naszych zwyczajów.

HomePod to nieco spóźniona odpowiedź Apple na Amazon Echo, Google Home czy głośniki z Cortaną na pokładzie. Za ok. 50 USD więcej niż u konkurentów otrzymać mamy tu lepszej jakości audio i wsparcie dla ekosystemu HomeKit

 

Jeśli zaś chodzi o sam hardware, to głośnik wyposażono w 6 mikrofonów, które zbierać mają nasz glos w całym pomieszczeniu, więc nie powinno być problemów z komunikacją. Za jakość generowanego dźwięki odpowiadają zaś 4-calowy subwoofer i siedem głośników wysokotonowych - osoby, które miały okazję już przetestować ten sprzęt, donoszą o zaskakująco przyjemnym brzmieniu. Poza tym, zastosowanie takiej ilości głośników pozwalać ma na wypełnienie całego pomieszczenia muzyką. Trzeba też przyznać, że głośnik prezentuje się naprawdę stylowo i jego wazonowy kształt sprawia, że idealnie powinien wkomponować się do nowoczesnego salonu. Poza tym, decydując się na zakup kilku sztuk możemy skorzystać z funkcji „multi-room audio”, zyskując system głośnikowy dla całego domu. Cena HomePod wynosić będzie 349 USD, a premiera planowana jest na grudzień.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zapowiedziało "inteligentny" głośnik z Siri na pokładzie

 0