Apple zaprasza na konferencję. Nadchodzą nowe iPady i MacBooki?

Apple zaprasza na konferencję. Nadchodzą nowe iPady i MacBooki?

Plotki na temat nowych wersji tabletu iPad Pro czy laptopów Macbook Air docierają do nas od dłuższego czasu i wygląda na to, że już wkrótce będziemy mogli zweryfikować te przecieki. Apple rozesłało bowiem zaproszenia na konferencję prasową, która odbędzie się 30 października w Nowym Jorku pod hasłem "There's more in the making". Co takiego gigant z Cupertino może zaprezentować w trakcie tego wydarzenia? Przede wszystkim nowego iPada Pro, który otrzyma mocniejszą wersję procesora A12 Bionic znanego z tegorocznych iPhone’ów (XS, XS Max i XR). Według nieoficjalnych doniesień, tablet dostępny ma być w dwóch rozmiarach: 10,5 oraz 12,9 cala - w obu przypadkach spodziewać mamy się cienkich ramek wokół ekranu oraz implementacji funkcji Face ID. Co więcej, nowy iPad Pro podobno porzuci złącze Lighting, zastępując je zdecydowanie bardziej popularnym USB typu C.

Apple rozesłało bowiem zaproszenia na konferencję prasową, która odbędzie się 30 października w Nowym Jorku pod hasłem "There's more in the making".

Apple zaprasza na konferencję. Nadchodzą nowe iPady i MacBooki?

Jeszcze ciekawiej zapowiada się następca notebooka MacBook Air (nie wiemy jeszcze, czy zachowa tę nazwę), o którym mówi się od wielu miesięcy. Agencja Bloomberg w sierpniu tego roku wskazywała, że laptop otrzyma wyświetlacz Retina, ale nie była pewna jego rozmiaru. W tym temacie docierają do nas jednak sprzeczne informacje, ponieważ DigiTimes , powołując się na swoje źródła u dostawców komponentów, sugerowało 13-calowy ekran, a specjalizujący się w Apple analityk TF International Securities, Ming-Chi Kuo, twierdzi, że notebook wyposażony będzie w 12-calowy panel. Nie wiemy jeszcze nic na temat zastosowanego procesora i grafiki, ale niedawna premiera 8. generacji układów Intel z serii U i Y wskazuje, czego możemy spodziewać się w tym zakresie. Zamiast jednak spekulować, lepiej poczekać  te półtora tygodnia na oficjalną zapowiedź.

Niespodzianką zaprezentowaną na konferencji Apple może okazać się zaś komputer Mac mini, które nie doczekał się odświeżenia od 2014 roku, a ostatnio zaczyna pojawiać się w branżowych plotkach, według których nowa wersja otrzyma procesor Intel Core z niskonapięciowej serii U. To wpłynąć może ostatecznie na rozmiar urządzenia, które może być mniejsze od poprzednika. Oczywiście Apple zaskoczyć może nas również innymi zapowiedziami, a przywoływany już Ming-Chi Kuo w swojej analizie przygotowanej dla inwestorów wspomina m.in. o nowych wariantach MacBooka, MacBooka Pro i iMacka, który doczeka się wyraźnego update’u w zakresie wyświetlacza. Wszystkiego dowiemy się jednak już 30 października, a do tego czasu zapewne możemy liczyć na kolejne przecieki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zaprasza na konferencję. Nadchodzą nowe iPady i MacBooki?

 0