Apple zaprezentował nowego iPada z 9,7-calowym ekranem

Apple zaprezentował nowego iPada z 9,7-calowym ekranem

Mogłoby się wydawać, że tablety powoli są w odwrocie. Popularność tego typu urządzeń stopniowo maleje. Jednak nie przeszkadza to producentom w prezentowaniu kolejnych sprzętów. Apple właśnie odświeżył swoją linię tabletów o nowy model z 9,7-calowym ekranem.

Małym zaskoczeniem była dla wszystkich cicha premiera nowych iPadów marki Apple. Firma z Cupertino zazwyczaj organizuje konferencje, na których prezentuje nowe urządzenia. Tym razem marka z nadgryzionym jabłkiem w logo wysłała jedynie prostą informację prasową, w której poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowego iPada z 9,7-calowym ekranem. W przypadku najnowszego modelu firma zrezygnowała z „Air” w nazwie. Najnowsze urządzenie to po prostu Apple iPad. Nie oznacza to jednak, że nie ma nic wspólnego z wariantem znanym jako Air 2. Wręcz przeciwnie, to urządzenia niemal bliźniacze, co też pokazuje zmianę polityki amerykańskiej korporacji. Zamiast zaprezentować coś nowego i innowacyjnego, Apple serwuje tzw. odgrzewany kotlet, na którym ponownie da się zarobić.

Nowy Apple iPad nie wprowadza nic nowego do oferty firmy. To model niemal identyczny w porównaniu do Air 2.

Apple iPad

Nowy Apple iPad wyposażony jest w 9,7-calowy ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. W jego wnętrzu znajduje się 64-bitowy procesor Apple A9, który jest wykorzystywany między innymi w iPhone’ach 6s. Układ najprawdopodobniej wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM, chociaż firma z Cupertino tradycyjnie nie chwali się tym parametrem. Tablet ma dwa aparaty fotograficzne – 8 Mpix z tyłu oraz 1,2 Mpix z przodu. Nie brakuje również WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2 oraz opcjonalnego modułu LTE Cat. 4. Co ważne, tablet nadal ma złącze słuchawkowe oraz port Lightning. Apple nie zapomniało również o czytniku linii papilarnych Touch ID. Całość zasilana jest przez akumulator 32,4 Wh, który – według deklaracji producenta – ma wystarczyć na około 10 godzin pracy. Urządzenie będzie działać na systemie operacyjnym iOS 10.1. Sprzedaż rusza już 24 marca. Ceny w Polsce prezentują się następująco:

  • Apple iPad 32 GB WiFi – 1799 zł,
  • Apple iPad 32 GB WiFi i LTE – 2499 zł,
  • Apple iPad 128 GB WiFi – 2299 zł,
  • Apple iPad 128 GB WiFi i LTE – 2999 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zaprezentował nowego iPada z 9,7-calowym ekranem

 0