Apple zaprezentowało najnowszy raport finansowy. Producent iPhone`ów ma powody do optymizmu?

Apple zaprezentowało najnowszy raport finansowy. Producent iPhone`ów ma powody do optymizmu?

Apple zaprezentowało raport finansowy za ubiegły kwartał 2020 roku, który zakończył się pod koniec września. W tym czasie firma odnotowała przychody w wysokości 64,7 miliardów dolarów i okazuje się, że był to rekordowy kwartał w historii przedsiębiorstwa. Należy też wspomnieć, że analitycy oczekiwali przychodów na poziomie 63,7 mld dolarów. Zysk na akcję wyniósł 0,73 dolarów, z kolei międzynarodowa sprzedaż stanowiła 59 procent przychodów. Producent nie w każdym aspekcie działalności poradził sobie równie dobrze notując spadek zysku wynoszącego 12,67 mld dolarów (13,69 mld dolarów w analogicznym kwartale ubiegłego roku). Gorzej sprzedawały się również iPhone'y, które wygenerowały 26 mld dolarów przychodu i dla porównania w tym samym czasie 2019 roku kwota ta wyniosła 33 miliardów dolarów.

Apple zaprezentowało raport finansowy za ubiegły kwartał 2020, który zakończył się pod koniec września. W tym czasie firma odnotowała przychody w wysokości 64,7 miliardów dolarów.

Apple zaprezentowało najnowszy raport finansowy. Producent iPhone`ów ma powody do optymizmu?

Dużo lepiej poradziły sobie komputery Mac, które wygenerowały 9 mld dolarów przychodów (6 mld dolarów w Q4 2019 roku), a na kolejnej pozycji znalazły się iPady z przychodami 6,7 mld dolarów (4,6 miliardów dolarów w analogicznym kwartale poprzedniego roku). Sprzęt z segmentu "Wearables, Home and Accessorioes" wrzucił do kasy giganta 7,9 mld (6,5 mld w poprzednim roku). Apple nie opiera swojej działalności wyłącznie na urządzeniach, ale też usługach pokroju App Store, Apple Music czy TV+, które zarobiły 14,5 mld dolarów. Jeżeli chodzi o konkretne miejsca na świecie prym wiedzie rynek amerykański, na którym firma zarobiła 30 mld dolarów, na drugim miejscu znalazła się Europa z 16 mld dolarów, a na dalszych Chiny - 7,9 mld dolarów oraz Japonia - 5 mld dolarów.

Dlaczego iPhone'y poradziły sobie gorzej? Cóż zapewne pewien wpływ na sytuację ma pandemia COVID-19, jak również fakt, że klienci korporacji z Cupertino nie widzą potrzeby zbyt częstej przesiadki na nowszy model smartfona. Pytanie, jak w następnych miesiącach poradzą sobie iPhone'y 12, które niedawno zostały oficjalnie zapowiedziane. Producent zdecydował się w tym przypadku na trzy modele: iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Pierwszy otrzymał 6,1-calowy wyświetlacz Super Retina XDR OLED (2532 x 1170 pikseli, 460 PPI), natomiast największy może pochwalić się 6,7-calowym ekranem Super Retina XDR o rozdzielczości 2778 x 1284 pikseli (458 PPI). Wszystkie warianty otrzymały procesor A14 Bionic i posiadają łączność sieci 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zaprezentowało najnowszy raport finansowy. Producent iPhone`ów ma powody do optymizmu?

 0