Apple zaprezentowało nowości w ramach wrześniowej konferencji. iPhone 12 wielkim nieobecnym

Apple zaprezentowało nowości w ramach wrześniowej konferencji. iPhone 12 wielkim nieobecnym

Za nami wrześniowa konferencja Apple, podczas której niektórzy oczekiwali wprawdzie prezentacji wyczekiwanych iPhone'ów 12, aczkolwiek nic takiego nie miało miejsca. Zamiast smartfonów amerykański gigant przedstawił szereg innych urządzeń czy nowości m.in. smartwach Watch Series 6, nową aplikację Fitness+, tablety iPad 8th Gen oraz iPad Air. Posiadaczom telefonów z logo producenta musi natomiast wystarczyć informacja odnośnie udostępnienia najnowszej wersji systemu iOS, na którą nie muszą czekać długo bo nastąpi dosłownie lada moment. Oczywiście wydarzenie zorganizowane przez giganta z Cupertino zawiodło pewną grupę osób, aczkolwiek oficjalna premiera najnowszej generacji smartfonów ma nastąpić w październiku i zapewne w przyszłym miesiącu poznamy o nich konkretne detale. Tymczasem poniżej zestawiliśmy najważniejsze informacje pochodzące z dzisiejszej konferencji Apple.

Apple Watch Series 6 / Apple Watch SE

Smartwatch korzysta z dwurdzeniowego układu S6 bazującego na Apple Bionic, z kolei producent podaje, że zegarek jest o 20 procent szybszy od poprzednika. Do tego wyświetlacz Retina, który jest 2,5 razy jaśniejszy, a ponadto wymiany doczekała się opaska urządzenia. Z ciekawych funkcji należy wymienić wysokościomierz czy możliwość określenia saturacji krwi tlenem. Oprócz tego jeśli skorzystamy z Family Setup to skonfigurujemy smartwach pod konkretnego użytkownika np. ustawiając mu oddzielny numer telefonu. Za Apple Watch Series 6 zapłacimy zależnie od konfiguracji z GPS 1899 lub maksymalnie 3449 złotych. Dokładnie jak w przypadku iPhone'ów producent także przygotował tańszą wersję stawiającą na odpowiedni stosunek ceny do opcji. Watch SE jest dwa razy szybszy od Watch Series 3 i zawiera wszystkie jego najważniejsze funkcje. Jego ceny mieszczą się w granicach 1299 do 1699 złotych.

iPad 8th Gen

Apple zaprezentowało nowości w ramach wrześniowej konferencji. iPhone 12 wielkim nieobecnym

Na konferencji nie mogło zabraknąć nowego flagowego tabletu od Apple. 8 generacja posiada procesor A12 Bionic osiągającego o 40 procent lepsze rezultaty w tym dwa razy szybszy układ graficzny. Posiada on 10,2-calowy wyświetlacz Retina (Touch ID umieszczono pod ekranem), kamerę 8 Mpix i baterię 32,4 Wh pozwalającą na 10-godzinną pracę. Sprzęt trafi do sprzedaży w wersjach z 32 GB i 128 GB pamięcią na dane. Zła wiadomość jest taka z kolei, że ​​nowy iPad 8 nie obsługuje najnowszego Apple Pencil. iPad 8th Gen wyceniono na 399 dolarów z czego najdroższy model ze 128 GB pojemnością kosztuje więcej bo 429 dolarów.

iPad Air

Kolejna propozycja z segmentu tabletów to nowy iPad Air. Sprzęt wyposażono w układ A14 Bionic i 64 GB lub 256 GB pamięci na dane. Do tego 10,9-calowy ekran o rozdzielczości 2360 x 1440 pikseli pokryty antyrefleksyjną powłoką oraz wsparciem dla True Tone. Ponadto na pokładzie znajdziemy aparat 12 Mpix (f/1.8) z możliwością nagrywania wideo w 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Z przodu umieszczono natomiast 7 Mpix kamerę. Warto wspomnieć, że zmian doczekały się głośniki, które teraz powinni zapewniać jeszcze lepszą jakość dźwięku. Całość zasila 28.6 Wh bateria, którą naładujemy przy pomocy obecnego złącza USB typu C. Najnowszy iPad Air kosztuje 599 dolarów i trafi do sklepów w październiku bieżącego roku.

iOS 14

Na koniec Apple zdradziło premierę najnowszej wersji systemu mobilnego, który trafi do użytkowników już jutro 16 września. Będzie on dostępny na nowszych modelach smartfonów począwszy od wydania iPhone 6s w górę. Jedną z kluczowych nowości OS-a będzie przeprojektowana lista aplikacji dzięki czemu da się na niej umieścić także widżety. Ponadto nie zabraknie funkcji App Library automatycznie segregującej dostępnych w folderach programów. Oczywiście lista zmian oraz nowinek jest dłuższa, a z całością posiadacze iPhone'ów zapoznają się już za niespełna godzinę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zaprezentowało nowości w ramach wrześniowej konferencji. iPhone 12 wielkim nieobecnym

 0