Apple zmniejsza produkcję iPhone`ów

Apple zmniejsza produkcję iPhone`ów

Każda firma chciałaby rozpocząć nowy rok jak najlepiej, ale niestety wszystko wskazuje na to, że tym razem nie będzie tak w przypadku Apple, które w ostatnim czasie spotkało się z obniżeniem wartości rynkowej, a także niższą niż prognozowano sprzedażą najnowszych modeli iPhone'ów. Jakby tego było mało, w międzyczasie amerykański gigant przegrał dwa procesy, w efekcie czego musiał wycofać starsze modele swoich smartfonów z rynku chińskiego i niemieckiego. Natomiast teraz Nikkei Asian Review ujawnił, że Apple zamierza obniżyć produkcję iPhone'ów - w przesłanym do partnerów komunikacie poinformowano, iż produkcja przytoczonych urządzeń zostanie zmniejszona o 10% w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

W przesłanym do partnerów komunikacie Apple miało poinformować o cięciu produkcji iPhone'ów.

W praktyce taki ruch oznacza, że liczba iPhone'ów, jaką Apple wyśle do sklepów, zmniejszy się z 47-48 milionów do 40-43 mln egzemplarzy, co stanowi sporą redukcję względem 50 milionów kopii smartfonów sprzedanych w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Niestety to nie pierwszy raz, gdy słyszymy, że Amerykanie planują zmniejszyć produkcję swoich urządzeń, ponieważ podobne doniesienia pojawiły się w 2018 roku. Twierdzono wówczas, iż Apple dokonało pewnych cięć z powodu braku popytu. Jest to z pewnością smutny okres dla firmy, której smartfony jeszcze kilka lat temu znikały z półek sklepowych na całym świecie jak ciepłe bułeczki, a producent nie nadążał z uzupełnianiem zapasów.

Całkiem możliwe, że sytuację odmienią tegoroczne flagowce Apple, które trafią do sklepów we wrześniu. Potencjalny wygląd jednego z nich - iPhone'a XI - mogliśmy nawet oglądać na pierwszych renderach. Oczywiście finalny wygląd będzie się zapewne znacząco różnił, ale całość pokazuje kierunek, w jakim może podążyć popularny producent. Notabene z mniejszymi, ale podobnymi problemami, zmaga się również dotychczasowy lider rynku smartfonów, Samsung. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo odnotowało jeden z gorszych kwartałów w swojej historii, bo choć przewidywało zyski operacyjne na poziomie 13,2 biliona wonów, to niestety wspomniana liczba pozostała jedynie w sferze założeń, gdyż ostatecznie zysk operacyjny zatrzymał się na 10,8 biliona wonów, czyli 9,67 miliardach dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zmniejsza produkcję iPhone`ów

 0