April Update jedną z najszybciej instalowanych łatek w historii Windowsa 10

April Update jedną z najszybciej instalowanych łatek w historii Windowsa 10

Flagowy produkt Microsoftu zyskuje z każdym miesiącem, a wiosenny update okazał się jednym z najchętniej pobieranych usprawnień w historii dziesiątki.

Bez wątpienia najnowsze wydanie okienek osiągnęło rynkowy sukces, co dobitnie potwierdzają niedawne statystyki, które pokazują, że system zainstalowało około 80% ludzi. Kluczowym czynnikiem odpowiadającym za taki stan rzeczy jest fakt regularnego łatania Windowsa. Jak co roku Microsoft wypuścił wiosenny zbiór poprawek wchodzących w skład April Update. Początkowo całość przysporzyła użytkownikom sporo problemów objawiających się m.in. błędną instalacją lub koniecznością odinstalowania oprogramowania antywirusowego (w przypadku Avasta). Ostatecznie gigant z Redmond uporał się z większością bugów w najświeższym patchu, o którym pisaliśmy niedawno. Tymczasem jak wynika z raportu przedstawionego przez AdDuplex, pomimo początkowych trudności update jest jednym z najchętniej pobieranych plików w historii Windowsa 10.

Zgodnie ze statystykami podanymi przez AdDuplex, April Update posiada 78,1% udziałów w rynku

April Update jedną z najszybciej instalowanych łatek w historii Windowsa 10

Zgodnie ze statystykami po dwóch miesiącach od debiutu aktualizacja oznaczona numerem 1803 liczy 78,1% udziałów w rynku (ogółem porównując to z czerwcem mamy do czynienia z 50-procentowym progresem). Tuż za nią uplasowało się ubiegłoroczne Fall Creators Update (16%). Oczywiście wraz z upływem czasu popularność starszych poprawek znacząco spada i tak wersję 1703 posiada jeszcze 2,4% użytkowników. Z kolei najstarszy build, czyli 1507 wyszczególniony w przytoczonych danych znajduje się tylko na 0,4% PC-tów. Windows 10 April Update warto pobrać, chociażby ze względu na usprawnienie opcji prywatności, o którą zabiegano w prośbach do Microsoftu. Dodajmy do tego poprawienie samej wydajności systemu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: April Update jedną z najszybciej instalowanych łatek w historii Windowsa 10

 0