APU Ryzen 5 2500U przetestowane w Geekbench

APU Ryzen 5 2500U przetestowane w Geekbench

AMD wypuściło już procesory Ryen, Ryzen Pro, a nawet Ryzen Threadripper, ale wciąż czekamy na mobilne układy z tej rodziny, a także modele APU łączące CPU z rdzeniami Zen oraz GPU z rodziny Vega.

Nadchodzące APU, a konkretniej model Ryzen 5 2500U, pojawił się właśnie w bazie danych popularnego benchmarku Geekbench, który powoli wyrasta na jedno z czołowych źródeł przecieków i informacji na temat nadchodzących CPU (w tym przypadku APU). Układ ten wyposażony w został w 4 rdzenie (8 wątków), a jego częstotliwość taktowania jest relatywnie niska i wynosi 2.0 GHz. Jeśli zaś chodzi o GPU, to na pokładzie powinien znaleźć się układ graficzny Radeon Vega 8. Na chwilę obecną niewiele więcej wiadomo na temat tego produktu, a spodziewamy się, że Czerwoni szykują całą serią nowych APU, w tym model Ryzen 7 2700U, który dostrzeżono już jakiś czas temu.

Nowe APU AMD powinny dostarczyć duży wzrost wydajności, zarówno w zakresie CPU (zasługa rdzeni Zen), jak i GPU (dzięki grafice Vega)

Wyniki APU Ryzen 5 2500U w Geekbench to 3561 pkt. oraz 9421 pkt w odpowiednio teście jednordzeniowym i wielordzeniowym. W porównaniu z A12-9800 (4-rdzeniowe i 4-wątkowe APU AMD obecnej generacji, które pracują z prędkością 3,8 GHz) nowy procesor Czerwonych pochwalić może się o 36% lepszym rezultatem jednordzeniowym i 48% lepszym wielordzeniowym. Nowa seria zapowiada się więc naprawdę obiecująco i co prawda są to mainstreamowe produkty skierowane do mniej wymagających odbiorców, ale ich wydajność powinna zadowolić większą grupę odbiorców niż dotychczas. Nowe APU spodziewane są pod koniec roku lub, co bardziej prawdopodobne, w pierwszym kwartale kolejnego z zapowiedzią na targach CES 2018.

Pokaż / Dodaj komentarze do: APU Ryzen 5 2500U przetestowane w Geekbench

 0