Arcadeo Gaming prezentuje gamingowy fotel z technologią haptyczną

Arcadeo Gaming prezentuje gamingowy fotel z technologią haptyczną

Na tegorocznych targach CES nie zabrakło także gamingowych ciekawostek i za takową uznać można fotel dla graczy od firmy Arcadeo Gaming. Producent kieruje ten produkt nie tylko do miłośników gier, ale i filmów, ponieważ wstrząsy oferowane zarówno przez operacie, jak i siedzisko, potęgować mają wrażenia obu tych grup docelowych. Fotel podpiąć można praktycznie do wszystkiego, od PC i konsol, przez telewizor, po gogle VR. Poza tym krzesło posiada 10 haptycznych stref, które podobno potrafią przełożyć wydarzenia na ekranie, takie jak strzelanie czy eksplozje, na wibracje. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę interesująco, a nawet jeśli poczujemy się zmęczeni ciągłymi wibracjami, możemy po prostu odłączyć fotel od urządzenia.

Arcadeo Gaming Chair to produkt nie tylko do miłośników gier, ale i filmów, ponieważ wstrząsy oferowane zarówno przez operacie, jak i siedzisko, potęgować mają wrażenia obu tych grup.

Produkt Arcadeo Gaming posiada 10 przetworników haptycznych, które obsługiwane są przez 16-rdzeniowy procesor. Ten w „inteligentny” sposób odczytuje ścieżkę audio wykorzystując autorski system producenta o nazwie SmartSense. Oznacza to, że technologia ta działać będzie z każdą grą, filmem czy serialem, bez konieczności stosowania dodatkowego kodowania, które mogłoby być kłopotliwe w kwestii kompatybilności. Fotel posiada także specjalną dedykowaną aplikację, która pozwoli użytkownikom spersonalizować wibracje. Każdemu przetwornikowi (4 w oparciu i 6 w siedzisku) dostosować możemy siłę i częstotliwość, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować doznania do własnych preferencji. Jak na gamingowy sprzęt przystało, nie mogło zabraknąć tu również podświetlenia LED, które umieszczono wokół siedziska i oparcia.  

Arcadeo Gaming Chair nie jest jednak pierwszym gamingowym fotelem, który oferuje haptyczne doznania. Acer w ubiegłym roku zapowiedział bowiem „budżetową” wersję całego stanowiska gracza o nazwie Thronos, czyli Predator Thronos Air (za „zaledwie” 14000 USD zamiast 20000 USD), która posiada nawet system masażu, ale mieliśmy okazję przetestować to rozwiązanie na targach IFA i pozostawiało naprawdę wiele do życzenia. Produkt Arcadeo będzie zdecydowanie bardziej przystępny, ponieważ wyceniony został na 800 USD, co jednak jak na gamingowy fotel i tak jest wysoką kwotą. Producent rozpoczął już zbieranie pierwszych zamówień, więc na premierę raczej nie będziemy musieli zbyt długo czekać.            

Pokaż / Dodaj komentarze do: Arcadeo Gaming prezentuje gamingowy fotel z technologią haptyczną

 0