Archer AX6000 - router od TP-Link ze wsparciem dla Wi-Fi 6 (802.11ax)

Archer AX6000 - router od TP-Link ze wsparciem dla Wi-Fi 6 (802.11ax)

TP-Link prezentuje kolejny router w swojej ofercie, który znajdzie zastosowanie u bardziej wymagających użytkowników takich ja gracze czy osoby potrzebujące szybkiego oraz stabilnego łącza internetowego służącego do przesyłania i pobierania bardzo dużej ilości danych. Korzystający z najnowszego standardu Wi-Fi 802.11ax, Archer AX6000 oferuje użytkownikom do 5952 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 1148 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz. Dzięki OFDMA i MU-MIMO Archer AX6000 zapewnia podłączonym urządzeniom czterokrotnie większą przepustowość, jak również lepsze wykorzystanie pasma radiowego niż dotychczas dostępne urządzenia w standardzie 802.11ac. Dodatkowo obecność technologii BSS Color umożliwia zmniejszenie zakłóceń generowanych przez inne urządzenia Wi-Fi w sąsiedztwie.

TP-Link prezentuje router Archer AX6000 korzystający ze standardu Wi-Fi 802.11ax.

Archer AX6000 - router od TP-Link ze wsparciem dla Wi-Fi 6 (802.11ax)

Wyjątkowo mocny czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz, wspierany przez dwa procesory pomocnicze oraz 1 GB pamięci RAM, z niezwykłą łatwością radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Za sprawą wspomnianej specyfikacji router wykonuje wiele wymagających działań jednocześnie. Za odpowiednią, stałą siłę sygnału w pomieszczeniach odpowiada zestaw ośmiu anten wspieranych technologią RangeBoost. Beamforming pozwala z kolei zlokalizować łączące się z routerem urządzenia, a następnie zwiększyć siłę sygnału nadawanego w ich kierunku zapewniając tym samym lepszą wydajność. MU-MIMO 8x8, Archer AX6000 przesyła pakiety danych do ośmiu urządzeń w tym samym czasie podnosząc wydajność komunikacji, która dodatkowo wspierana jest technologią OFDMA czterokrotnie zwiększającą przepustowość łącza.

Archer AX6000 - router od TP-Link ze wsparciem dla Wi-Fi 6 (802.11ax)

Za optymalizację wydajności Wi-Fi odpowiadają także Airtime Fairness oraz QoS (Quality of Service). Działanie technologii Airtime Fairness polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki tej funkcji starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Natomiast QoS priorytetyzuje zadania i przydziela pasma określonym urządzeniom i usługom, aby w pełni wykorzystać ich możliwości. Prezentowany router wyposażono w 2,5 Gb/s port WAN, osiem gigabitowych portów LAN, a także dwa porty USB 3.0 typu A oraz C. Więcej informacji o Archer AX6000 przeczytamy na tej stronie.

Kończąc warto jeszcze wspomnieć o raporcie przygotowanym przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Otóż wynika z niego, że do 2022 roku liczba sprzętu podłączonego do sieci bezprzewodowej w przeciętnym gospodarstwie domowym wzrośnie z obecnych 10 do 50. Każde z tych urządzeń będzie „walczyło” o swoje miejsce w paśmie sieci bezprzewodowej. Wi-Fi 6 ma znacznie większą przepustowość od poprzedniego standardu, dzięki czemu obsługa tak wielu urządzeń na małej powierzchni, nie stanowi dla niego problemu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Archer AX6000 - router od TP-Link ze wsparciem dla Wi-Fi 6 (802.11ax)

 0