Arctic Freezer 33TR - tanie i ładne chłodzenie dla Threadripperów

Arctic Freezer 33TR - tanie i ładne chłodzenie dla Threadripperów

Znany i popularny w naszym kraju producent systemów chłodzenia Arctic, zaprezentował nowe chłodzenie Freezer 33 TR. Typowego kształtu konstrukcja Freezera 33, to odświeżony model ze zwiększoną podstawką, której zadaniem jest dokładnie pokryć dużą powierzchnię Threadrippera oraz skutecznie odbierać z niej ciepło. W chwili obecnej jest to jeden z niewielu systemów chłodzenia powietrzem, który jest kompatybilny z TR4.

Freezer 33TR został wyposażony w 120 mm wentylator BioniX F120 z kontrolą PWM i pracujący z prędkościami od 200 do 1800 obrotów na minutę. Maksymalny hałas, który jest w stanie wygenerować wentylator do 36 dB. Producent zapewnia, że wentylator zbudowano w oparciu o wysokiej jakości łożysko, które zapewni długą pracę, nawet przy wysokich obciążeniach oraz poprawiony względem wcześniejszych rewizji, produkowany w Niemczech kontroler. Za przekazywanie ciepła z podstawy odpowiedzialne są 4 rurki cieplne, które przechodząc przez podstawę, stykają się bezpośrednio z powierzchnią CPU i przekazując energię cieplną do finów radiatora. Całość według producenta jest w stanie bez problemu sprostać układom ze 180W TDP.

Freezer 33TR to odświeżona wersja znanego i nagradzanego systemu chłodzenia Freezer 33. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących zbudować high-endowy zestaw, posiłkując się budżetowymi rozwiązaniami.

Freezer 33TR to dość mała konstrukcja, mierząca zaledwie 155 x 123 x 89 mm. Waga podana przez producenta to 705 g. Radiator został tak zaprojektowany, by nie kolidował z pamięciami RAM, nawet przy zamontowaniu 2 wentylatorów. W zestawie prócz radiatora i wentylatora znajdują się tłumiące wibracje podkładki, zapinki montażowe oraz pasta MX-4. Całość wyceniono na 48 euro.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Arctic Freezer 33TR - tanie i ładne chłodzenie dla Threadripperów

 0