Arctic potwierdza kompatybilność chłodzeń Liquid Freezer z Threadripperami

Arctic potwierdza kompatybilność chłodzeń Liquid Freezer z Threadripperami

Premiera pierwszych procesorów z rodziny Ryzen Threadripper nadchodzi wielkimi krokami, w związku z czym producenci chłodzenia także przygotowują się na nadejście układów HEDT od AMD. Jedną z takich firm jest Arctic, które postanowiło poinformować o kompatybilności swoich produktów z tymi CPU.

Arctic potwierdził, że jego linia produktów Liquid Freezer będzie w pełni kompatybilna z procesorami Ryzen Threadripper i ich nową podstawką TR4, co oznacza, że obejdzie się bez dodatkowych mocowań. Na tę serię zestawów chłodzenia cieczą typu AiO składają się 3 modele coolerów. Najniższy model, czyli Liquid Freezer 120, posiada 120 mm radiator i zalecany jest do zastosowania z procesorami o TDP do 250W. Liquid Freezer 240 to z kolei cooler z radiatorem 240 mm x 120 mm, który poradzi sobie z TDP na poziomie 300W. Najwyższy model otrzymał zaś radiator 360 mm x 120 mm i także przeznaczony jest do procesorów z TDP do 300W.

Arctic na premierę Threadripperów posiadać będzie trzy zestawy chłodzenia cieczą kompatybilne z tymi procesorami AMD

Trzeba przyznać, że oferta Arctic pod Threadrippery wygląda dość skromnie, ale są ku temu powody. Po pierwsze współczynnik TDP nowych procesorów AMD wynosić ma 180W, co już mocno zawęża wybór, a do tego trzeba pamiętać, że Threadrippery są naprawdę bardzo duże, co sprawia, iż w przypadku standardowych systemów chłodzenia nie pokryją one całej powierzchni CPU. Przypominamy, że nowe high-endowe procesory AMD zadebiutować mają na początku przyszłego miesiąca, a ostatnie przecieki sugerowały datę 10 sierpnia. Na początek otrzymać mamy dwa modele, czyli 16-rdzniowy Ryzen Threadripper 1950X oraz 12-rdzeniowy Ryzen Threadripper 1920X.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Arctic potwierdza kompatybilność chłodzeń Liquid Freezer z Threadripperami

 0