Arctis 9X - SteelSeries prezentuje bezprzewodowe słuchawki dla Xbox One

Arctis 9X - SteelSeries prezentuje bezprzewodowe słuchawki dla Xbox One

Dotychczas użytkownicy konsoli Xbox One nie mieli zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o bezprzewodowe headsety i skazani byli na produkty Turtle Beach z serii Stealth, które nie są oficjalnie dystrybuowane  na naszym rynku lub też zmuszeni byli podpinać przewodowe zestawy do kontrolera Xbox. To wkrótce się jednak zmieni, ponieważ SteelSeries zaprezentowało właśnie nowe słuchawki z rodziny Arctis, zaprojektowane specjalnie do Xbox One – Arctis 9X. Nowy model dzięki łączności Xbox Wireless pozwoli użytkownikom na bezprzewodowe i wygodne korzystanie z konsoli, zaś technologia Bluetooth umożliwi połączenie np. ze smartfonem. „Wiemy, że użytkownicy konsoli Xbox od długiego czasu chcieli modelu Arctis dedykowanego właśnie tej platformie. Mamy więc przyjemność przedstawić najnowszego członka rodziny Arctis, stworzonego specjalnie dla graczy Xbox” - wyznał CEO firmy, Ehtisham Rabbani.

Arctis 9X dzięki łączności Xbox Wireless pozwoli użytkownikom na bezprzewodowe i wygodne korzystanie z konsoli, zaś technologia Bluetooth umożliwi połączenie np. ze smartfonem.

Arctis 9X - SteelSeries prezentuje bezprzewodowe słuchawki dla Xbox One

Arctis 9X łączą się bezpośrednio z Xbox One, zupełnie jak bezprzewodowy kontroler. Brak nadajników nie tylko przyspiesza proces łączenia z konsolą, ale i sprawia, że Arctis 9X umożliwia korzystanie z funkcji ChatMix, czyli balansowania głośnością dźwięku z gry i czatu głosowego, a poziom naładowania słuchawek będzie widoczny w panelu Xbox. „Współpracowaliśmy bezpośrednio z Microsoft, aby wykorzystać łączność Xbox Wireless” – powiedział Brian Fallon, Senior Product Category Manager Audio w SteelSeries. „Rezultat to najwyższej jakości implementacja łączności Xbox Wireless w słuchawkach Xbox do tej pory”. Oprócz bezpośredniej współpracy z Xbox, model Arctis 9X został wyposażony w technologię podwójnej bezprzewodowej łączności, dzięki której gracze mogą korzystać jednocześnie z urządzeń kompatybilnych z Bluetooth i konsoli. Bluetooth można użyć, by odbierać rozmowy telefoniczne, rozmawiać na czacie głosowym, a w tym samym czasie Xbox dostarczy dźwięk z gry. Arctis 9X nie potrzebują połączenia z Xbox, aby działać – oznacza to, że można je zabrać w drogę do szkoły czy pracy i dzięki Bluetooth bez problemu połączą się np. ze smartfonem.

Słuchawki korzystają z wielokrotnie nagradzanej sceny dźwiękowej znanej z serii Arctis oraz z wysuwanego mikrofonu ClearCast z redukcją hałasu w tle. Dzięki natywnej technologii Windows Sonic Spatial Audio w Xbox, użytkownicy będą mogli skorzystać z dźwięku przestrzennego. Bardzo istotna w przypadku bezprzewodowych headsetów jest także żywotność baterii, która wynosi tu do 20 godzin, czyli dwa razy więcej od konkurencyjnych bezprzewodowych słuchawek Xbox. Słuchawki Arctis 9X są już dostępne w oficjalnym internetowym sklepie SteelSeries.com w cenie 849 PLN. Więcej informacji o nowym modelu słuchawek można znaleźć na stronie producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Arctis 9X - SteelSeries prezentuje bezprzewodowe słuchawki dla Xbox One

 0