Ark: Survival Evolved - graczy wciąż dręczą problemy wydajnościowe

Ark: Survival Evolved - graczy wciąż dręczą problemy wydajnościowe

29 sierpnia był dniem, w którym Ark: Survival Evolved zadebiutował w swojej pełnej wersji. Okazuje się, że gra wymaga jeszcze sporo poprawek.

Ark: Survival Evolved, zanim wyszedł z Early Access, przeszedł szereg zmian, poprawek i wdrożono do gry wiele dodatków. Jednak produkcji od dawna towarzyszył jeden problem – słaba wydajność. Niestety to nie zostało naprawione aż do dziś, mimo że ruszyła już pełna wersja gry. Ark wymaga pracy nad optymalizacją, jednak środowisko silnika Unreal Engine 4 jest, jak widać trudne do „ogarnięcia” przez niektórych deweloperów. Szczególnie konsolowe wersje gry nie sprawują się dobrze – choćby na PlayStation 4 i jej wersji Pro. Gra w trybie normalnym uruchamia się w rozmytym 640p (na PS4) i 720p na PS4 Pro. Tryb szczegółowy oferuje 720p na PS4 i 1080p na wersji Pro. Jednak każda z tych kombinacji ma problemy z wydajnością, nawet ta 640p...

Ark: Survival Evolved z problemami wydajnościowymi – gra potrzebuje lepszej optymalizacji.

Co więcej, Ark: Survival Evolved oferuje sporo ustawień, jednak wszelakie kombinacje nie doprowadzają do znacznej poprawy wydajności. Większość scen w dżungli oraz innych terenach ze sporą ilością detali doprowadza do spadków fpsów. Klatki na sekundę w przypadku PlayStation 4 spadają poniżej 30, lekko pomaga włączenie synchronizacji pionowej, jednak nadal nie jest to w pełni optymalne rozwiązanie. Ciut inaczej sprawa wygląda na Xbox One – tam nie ma podziału grafiki na szczegółową i normalną. Gra stale działa na jednakowych ustawieniach 720p, co więcej przy ciągle włączonej synchronizacji pionowej. Jednak tutaj również rezultaty nie są zadowalające. Dodatkowo to nie jedyny mankament tej produkcji. Ark posiada również masę błędów wewnętrznych związanych z rozgrywką – błędne kolizje z przedmiotami, lewitujące obiekty oraz inne dziwactwa. Miejmy nadzieje, że deweloperzy będą stale pracować nad Ark: Survival Evolved i wyeliminują występujące problemy, a gra faktycznie pokaże, że jest warta swojej niemałej ceny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ark: Survival Evolved - graczy wciąż dręczą problemy wydajnościowe

 0