ASRock będzie wydawał karty graficzne NVIDIA? Firma nie wyklucza takiej możliwości

ASRock będzie wydawał karty graficzne NVIDIA? Firma nie wyklucza takiej możliwości

ASRock, firma, która produkuje płyty główne, a także karty graficzne AMD Radeon i Intel Arc nie posiada w ofercie układów graficznych GeForce. To może jednak się zmienić, o czym poinformował sam producent.

ASRock kojarzy się głównie z płytami głównymi, ale przedsiębiorstwo sprzedaje również karty graficzne. Pierwsze modele bazowały na procesorach graficznych AMD Polaris i zostały wprowadzone w serii Radeon RX 500, a później zostały rozszerzone o nowsze procesory graficzne AMD Radeon oraz Intel Arc. Firma jest jednym z niewielu producentów oferujących zarówno jednostki AMD, jak i Intel i radzi sobie całkiem nieźle z konkurencyjnymi produktami obu marek. Choć z tym ostatnim pewnie nie każdy się zgodzi.

ASRock nie wykluczył, że mógłby produkować karty graficzne NVIDII, choć dla firmy to trudny proces.

ASRock będzie wydawał karty graficzne NVIDIA? Firma nie wyklucza takiej możliwości
 

Pojawiły się spekulacje jakoby ASRock zaczął produkować także układy graficzne NVIDII. Co ciekawe takiego scenariusza nie wykluczył sam zainteresowany, którego przedstawiciel w wywiadzie dla QuasarZone powiedział, że wprawdzie proces tworzenia GPU z serii GeForce byłby dla firmy trudnym zadaniem, to realizacja takiego scenariusza nie jest kompletnie wykluczona.

ASRock stwierdza, że produkcja zarówno procesorów graficznych NVIDIA, jak i AMD jest czymś, co mogą osiągnąć jedynie producenci o ugruntowanej pozycji, tacy jak ASUS, MSI i Gigabyte, którzy działają już od długiego czasu.

"Jedynymi firmami, które mają w ofercie jednostki zarówno NVIDII, jak i AMD, są ASUS, Gigabyte i MSI. Wszystkie te marki funkcjonują dłużej od nas, a kiedy otwierały działalność, było wielu dostawców chipsetów, takich jak ATI i NVIDIA, a także Elsa oraz Voodoo, i nikt nie miał monopolu. Jednak w miarę upływu czasu i dominacja rynkowa NVIDIA stała się przytłaczająca, wyłonił się świat, w którym produkcja kart NVIDIA stała się potęgą. Myślę, że są tego złożone przyczyny. ASRock, który obecnie produkuje karty graficzne AMD i Intela, nie ma innego wyjścia, jak tylko powiedzieć, że obecnie trudno jest wyprodukować GPU NVIDII" - powiedział przedstawicie ASRocka.

ASRock uznaje pozycję NVIDII za „przytłaczającą” siłę w segmencie procesorów graficznych, jednak produkcja procesorów graficznych tej marki jest złożona. Firma twierdzi, że obecnie ma trudności z przygotowaniem takich produktów, ale nie wyklucza, że nigdy na rynku nie pojawią się procesory graficzne NVIDIA marki ASRock. Widzieliśmy, jak duzi producenci, tacy jak EVGA i XFX, wycofują się z tworzenia kart graficznych NVIDIA, ale zawsze otwiera to przestrzeń dla innych producentów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock będzie wydawał karty graficzne NVIDIA? Firma nie wyklucza takiej możliwości

 0