ASRock i ASUS nie zaprojektują nowych chłodzeń. Radeon RX 7600 otrzyma te stare

ASRock i ASUS nie zaprojektują nowych chłodzeń. Radeon RX 7600 otrzyma te stare

Według ostatnich doniesień, premiera Radeona RX 7600 odbędzie się następnego dnia po debiucie GeForce'a RTX 4060 Ti 8 GB. Zdaje się jednak, że karta AMD otrzyma mniej niereferencyjnych wersji niż nadchodząca propozycja NVIDII. ASRock i ASUS podobno w ogóle nie zaprojektowali nowych układów chłodzenia i zwyczajnie posłużyli się gotowymi już projektami (via VideoCardz).

ASRock i ASUS bez nowych coolerów dla Radeona RX 7600

Wielkimi krokami zbliżają się do nas dwie ważne premiery na rynku kart graficznych. Już 24 maja na półkach sklepowych powinniśmy zobaczyć GeForce'a RTX 4060 Ti 8 GB. Dzień później zadebiutować ma z kolei konkurencyjna odpowiedź AMD, czyli Radeon RX 7600. Obie konstrukcje będą reprezentować średnią półkę, jednak zdaje się, że to karta NVIDII już teraz cieszy się większym zainteresowaniem.

Z fabryk ASUS-a też wyjadą dwie customowe wersje Radeona RX 7600. Pierwszą z nich jest ROG STRIX. Drugą ASUS Dual. Wykorzystane w nich systemy chłodzenia wraz z osłonami wyglądają jak kopie tych znanych z Radeona RX 6650 XT.

Dokładniej mówiąc, chodzi o niereferencyjne wersje. Wygląda na to, że Radeon RX 7600 otrzyma ich mniej od swojego rywala. Co więcej, podobno zarówno ASRock, jak i ASUS nie zaprojektowali nowych systemów chłodzenia dla nadchodzącego Radeona.

Wyglądają jak kopie starszych wersji

Wykorzystane mają być starsze, dobrze znane nam już coolery. Ze strony ASRocka pojawić mają się dwie konstrukcje: Phantom Gaming OC oraz Challenger OC. Pierwsza z nich wykorzystuje 3 wentylatory, a w obudowie zajmie 2,5 slota. Challenger OC korzysta już tylko z dwóch wentylatorów.

ASRock Phantom

Źródło: VideoCardz/ASRock

ASRock Challenger OC

Źródło: VideoCardz/ASRock

Z fabryk ASUS-a też wyjadą dwie customowe wersje Radeona RX 7600. Pierwszą z nich jest ROG STRIX. Drugą ASUS Dual. Wykorzystane w nich systemy chłodzenia wraz z osłonami wyglądają jak kopie tych znanych z Radeona RX 6650 XT. To dość niesprawiedliwe dla AMD, ponieważ GeForce RTX 4060 Ti otrzyma zupełnie nowy cooler z serii ASUS Dual.

ASUS ROG STRIX

Źródło: VideoCardz/ASUS

ASUS ROG STRIX

Źródło: VideoCardz/ASUS

Z jednej strony jeśli coś działa to po co to zmieniać. Z drugiej jednak chciałoby się zobaczyć pewne odświeżenie wraz z debiutem karty graficznej nowej generacji. Na pojawienie się Radeona RX 7600 będziemy musieli poczekać do najbliższego czwartku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock i ASUS nie zaprojektują nowych chłodzeń. Radeon RX 7600 otrzyma te stare

 0