ASRock prezentuje płytę X399 Phantom Gaming 6 dla Threadripperów

ASRock prezentuje płytę X399 Phantom Gaming 6 dla Threadripperów

ASRock kontynuuje rozwój swojej dedykowanej graczom marki Phantom, dodając do swojego portfolio nową płytę główną X399 Phantom Gaming 6. Produkt ten jest przeznaczony do obsługi pierwszej i drugiej generacji procesorów AMD Ryzen Threadripper. ASRock X399 Phantom Gaming 6 pozostaje wierny kolorystyce stosowanej w serii Phantom Gaming. Płyta dostarczana jest z 8 warstwowym laminatem w czarno-srebrnej kolorystyce i czerwonymi akcentami. Producent wyposażył płytę w 8-fazową, cyfrową sekcję zasilania, a za doprowadzenie zasilania do procesora wykorzystano parę 8-pinowych wtyczek EPS. Płytę wyposażono w osiem slotów na pamięci DDR4, dzięki czemu X399 Phantom Gaming 6 może obsłużyć do 128 GB pamięci DDR4 o prędkości 3400 MHz i wyższych.

ASRock zaprezentował gamingową płytę główną z segmentu premium, przeznaczoną dla procesorów AMD Ryzen Threadripper.

Możliwości podłączeń nośników danych są tutaj całkiem rozbudowane. ASRock zdecydował się na umieszczenie ośmiu portów SATA III ze wsparciem dla RAID 0, 1 i 10. Płyta posiada ponad to trzy sloty M.2 PCIe 3.0 x4 oraz wsparcie dla dysków PCIe i SATA M.2 o długościach od 30 mm do 110 mm. Niestety tylko jeden ze slotów M.2 wyposażono w rozpraszacz ciepła. ASRock zamontował w X399 Phantom Gaming 6 trzy slty PCIe 3.0 x 16 umożliwiając wykorzystanie trzech kart AMD lub NVIDII w potrójnym CossFire lub SLI, a dzięki obfitej ilości linii PCIe w Threadripperach oraz odpowiedniej ich dystrybucji na płycie głównej, karty graficzne zawsze będą działać w trybie x16 i nie ma tu znaczenia ilość kart zamontowanych jednocześnie.

X399 Phantom Gaming  posiada port Gigabitowy z kontrolerem Intela I211AT oraz drugi ze znacznie zwiększoną przepustowością 2,5 Gigabita, który pracuje pod kontrolą Realteka RTL8125AG. Niestety zabrakło tutaj łączności bezprzewodowej, choć producent stara się to rekompensować złączem M2 Key E, które pozwoli na instalację moduły Wi-Fi oraz Bluetooth. Z wewnętrznych złączy mamy tu dodatkowo pięć gniazd dla wentylatorów z PWM, dwa złącza na podświetlenie RGB, jedno złącze umożliwiające sterowaniem LED oraz 3 gniazda na dodatkowe porty USB 2.0 i 3.1 Gen 1. Na tylnym panelu znalazło się nieśmiertelne PS/2, jeden port USB 3.1 Gen 2 Type-A, jeden USB 3.1 Gen2 Type-C port i osiem USB 3.1 Gen 1. Za dźwięk odpowiada kodek Realtek ALC1220 oraz kilka dodatków od ASRocka jak choćby 120dB SNR DAC, wzmacniacz słuchawkowy NE5532 oraz kondensatory Nichicon Fine Gold. Cena i dostępność póki co pozostają nieznane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock prezentuje płytę X399 Phantom Gaming 6 dla Threadripperów

 0