ASRock przedstawia Radeona RX 6900 XT w wersji Phantom Gaming OC

ASRock przedstawia Radeona RX 6900 XT w wersji Phantom Gaming OC

Jeśli uważacie, że referencyjne wersje kart AMD Radeon RX 6900 XT są najzwyczajniej w świecie nudne, to warto spojrzeć na propozycję ASRocka, a konkretnie na Radeona RX 6900 XT Phantom Gaming D 16G OC. Wariant ten posiada wszystkie zalety Big Navi, a także kilka dodatków, które wyróżniają go na tle konkurencji. Radeon RX 6900 XT od ASRocka ma 2,8-slotową konstrukcję i wymiary 330 x 140 x 56 mm. ASRock tym razem postawił na nieco zmieniony wygląd osłony, pozostawiając jednak charakterystyczne dla Phantom Gaming kolory. Pod osłoną znajduje się metalowa rama, która zapewni sztywność PCB oraz gruby, miedziany radiator z żebrami chłodzącymi o dużej gęstości. Metalowa płyta tylna zapobiega wyginaniu się PCB, jednocześnie podnosząc walory wizualne. Ciepło z radiatora odprowadzając trzy wentylatory.

Radeon RX 6900 XT Phantom Gaming D 16G OC to przyciągająca wzrok konstrukcja od ASRocka.

Wentylatory mają konstrukcję Striped Axial, która według producenta ma zapewniać lepszy przepływ powietrza. Karta jest półpasywna, więc wentylatory nie będą się obracać, dopóki temperatura robocza karty graficznej nie przekroczy wstępnie zdefiniowanego progu. Tylko środkowy wentylator i część osłony mają oświetlenie ARGB, które jest kompatybilne z ekosystemem ASRock Polychrome Sync. Oczywiście można całkowicie wyłączyć podświetlenie, korzystają z dedykowanego przełącznika. Niestety w chwil obecnej nie wiadomo jak rozbudowana jest sekcja zasilania karty. Wiadomo tylko, że wykorzystuje dławiki 90 A i czarne kondensatory Nichicon 12 K. Nie znamy również taktowania GPU.

Radeon RX 6900 XT Phantom Gaming D 16G OC jest wyposażony w trzy 8-pinowe złącza zasilania. Sugeruje to, że ASRock powinien być fabrycznie podkręcony lub posiadać spory potencjał do overclockingu. ASRock zaleca zasilacz o minimalnej mocy 900 W do zasilania Radeona RX 6900 XT Phantom Gaming D 16G OC. Producent wprowadził jeszcze jedną zmianę względem konstrukcji referencyjnej - jeden port USB Type-C zamienił DisplayPort. W rezultacie Radeon RX 6900 XT Phantom Gaming D 16G OC ma jeden port HDMI 2.1 i trzy DisplayPort 1.4 z obsługą DSC. Cena i dostępność nie zostały ujawnione.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock przedstawia Radeona RX 6900 XT w wersji Phantom Gaming OC

 0