ASRock przedstawił nowe karty graficzne Radeon RX 7600 XT

ASRock przedstawił nowe karty graficzne Radeon RX 7600 XT

W trakcie styczniowych targów CES 2024, AMD ogłosiło swoje nowości w tym również kolejną kartę graficzną z rodziny Radeon RX 7000. Teraz firma ASRock postanowiła zaprezetnować nowe niereferencyjne wersje tego GPU.

Niereferencyje wersje RX 7600 XT od ASRocka

CES 2024 przyniósł wiele nowości. Również w temacie kart graficznych. Największą premierą w tej kategorii był oczywiście debiut serii GeForce RTX 40 SUPER. Nie należy jednak zapominać, że także i AMD ogłosiło swoje nowe GPU. Jest nim Radeon RX 7600 XT, który od podstaowego modelu RX 7600 różni się obecnością dwukrotnie większej pamięci VRAM. Zamiast 8 GB na pokładzie modelu z dopiskiem XT znajduje się 16 GB. Swoje wersje Radeona RX 7600 XT postanowił przedstawić ASRock. Firma zdecydowała się na ujawnienie dwóch wersji: Steel Legend oraz Challenger. Obie zostały fabrycznie podkręcone, jednak zdecydowanie różnią się w kwestii użytego chłodzenia.

Swoje wersje Radeona RX 7600 XT postanowił przedstawić ASRock. Firma zdecydowała się na ujawnienie dwóch wersji: Steel Legend oraz Challenger.

Radeon RX 7600 XT Challenger

Radeon RX 7600 XT Challegner wykorzystuje układ chłodzenia z dwoma wentylatorami. Karta została utrzymana w ciemnej kolorystyce charakterystycznej dla tej serii. Co jednak ciekawe nie zabrakło tutaj małej strefy z podświetleniem LED. Karta oferuje także funkcję 0dB, dzięki której wentylatory mogą zatrzymać się, gdy temperatura spadnie poniżej określonego poziomu. Zegary Radeon RX 7600 XT w odsłonie Challenger to 2516 MHz dla trybu gry i 2799 MHz w trybie boost. Do zasilania potrzebne będą w tym przypadku dwa 8-pinowe złącza PCIe.

Radeon RX 7600 XT Challenger

RX 7600 XT Steel Legend

RX 7600 XT w wersji Steel Legend to natomiast konstrukcja wykorzystująca do chłodzenia zestaw trzech wentylatorów z podświetleniem ARGB. Należy dodać, że i tutaj ASRock postanowił zapewnić funkcję 0dB, która zatrzymuje wentylatory pod niskim obciążeniem. Częstotliwość pracy tego modelu to 2539 MHz w trybie gry i 2810 MHz w boost. Również i tutaj do zasilenia potrzebna będzie para 8-pinowych przewodów PCIe.

Radeon RX 7600 XT Steel Legend
Radeon RX 7600 XT Steel Legend

Ciekawostką jest to, że wariant Steel Legend waży 945 g, a zatem jest ponad dwukrotnie cięższy od wersji Challenger ważącej 432 g. Oba modele mają zostać wprowadzone do sprzedaży już 24 stycznia. Wciąż nie znamy jeszcze ich cen. Łatwo domyślić się jednak, że wersja Challenger będzie oscylować gdzieś w granicach MSRP, podczas gdy Steel Legend będzie raczej zauważalnie droższy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock przedstawił nowe karty graficzne Radeon RX 7600 XT

 0