ASRock przygotowuje się na serię AMD Threadripper 7000. Dostrzeżono płytę główną TRX50

ASRock przygotowuje się na serię AMD Threadripper 7000. Dostrzeżono płytę główną TRX50

ASRock widocznie przygotowuje się już do premiery serii AMD Threadripper 7000 (Storm Peak). Na stronie EEC dostrzeżono bowiem wpis zawierający punkt odnoszący się do płyty głównej na sockecie TRX50. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jest szansa, że nowe Threadrippery zobaczymy jeszcze przed nowym rokiem.

ASRock przygotowuje się na procesory Threadripper 7000

Zdaje się, że premiera serii Threadripper 7000 jest już całkiem blisko. Z nowego odkrycia wynika, że u partnerów AMD trwają już prace nad przygotowaniem się na wprowadzenie nowych CPU dla stacji roboczych. Na stronie Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EEC) pojawił się wpis zawierający listę płyt główny od ASRocka. Wymienionych zostało łącznie 9 modeli, ale tylko jeden z nich jest szczególnie interesujący. Wśród mainstreamowych konstrukcji, głównie z socketem AM5, znalazła się jedna z gniazdem TRX50 dla procesorów Threadripper 7000 (Storm Peak). Z nazewnictwa tego konkretnego modelu, a dokładniej z dopisku "WS", wynika również, iż jest on skierowany na rynek stacji roboczych.

Wśród mainstreamowych konstrukcji, głównie z socketem AM5, znalazła się jedna z gniazdem TRX50 dla procesorów Threadripper 7000 (Storm Peak).

Płyta główna ASRock TRX50 WS w EEC

W przypadku CPU z rodziny Storm Peak pojawić mają się w sumie 2 platformy. Jedna dla segmentu HEDT z gniazdem SP6 i wsparciem dla 4-kanałowej pamięci DDR5 oraz druga dla stacji roboczych (WS) posiadająca socket SP5 i oferująca obsługę 8-kanałowej pamięci DDR5. Różnice mają być również widoczne w kwestii ilości obsługiwanych linii PCIe 5.0. Platforma WS ma gwarantować 128 linii, a HEDT już dwukrotnie mniej.

Premiera Threadripper 7000 możliwa jeszcze w tym roku

W ramach serii Threadripper 7000 PRO zobaczyć mamy maksymalnie 96 rdzeni i 192 wątki z flagowym modelem Threadripper PRO 7995WX na czele. Co ciekawe, według sierpniowych przecieków, ten CPU może osiągać zegar boost nawet rzędu 5,14 GHz. Jeśli odczyt był poprawny to pewnie dotyczył pojedycznego rdzenia. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje, seria PRO przeznaczona jest stricte do zadań profesjonalnych, w których można zrobić użytek z tak ogromnej ilości rdzeni oraz wątków.

Wcześniej mówiło się, że procesory Threadripper 7000 zadebiutują w trzecim kwartale tego roku. Teraz mówi się o czwartym. Pojawienie się wpisu z płytą główną ASRock TRX50 WS w EEC sugeruje, że AMD faktycznie może wyrobić się z premierą jeszcze do końca tego roku. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock przygotowuje się na serię AMD Threadripper 7000. Dostrzeżono płytę główną TRX50

 0