AsRock szykuje co najmniej dwa modele płyt z chipsetem Z270

AsRock szykuje co najmniej dwa modele płyt z chipsetem Z270

Desktopowe wersje układów Kaby Lake pojawią się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wiadomo już, że nowe procesory będą kompatybilne z obecnymi płytami głównymi i chipsetami serii 100 - ale Intel wprowadzi przy okazji odświeżoną linię układów logiki. 

Dzięki zdjęciom udostępnionym przez serwis ZoLKoRn wiemy, że topowy chipset otrzymał oznaczenie Z270 - i trafił na pokład co najmniej dwóch płyt głównych z katalogu AsRocka. Pierwsza to gamingowy model o hi-endowym charakterze, Z270 Gaming K6, a druga - prawdopodobnie ekonomiczna Z270 Pro4. Na temat samych płyt trudno cokolwiek napisać, wszak udostępniono jedynie fotografie opakowań. Tym niemniej nazewnictwo stosowane w obecnej serii pozwala wyciągnąć wnioski na temat ich rynkowej pozycji.

W przeszłości Intel wielokrotnie wydawał drugą serię chipsetów dla bieżącej podstawki, wraz z kolejnym rzutem kompatybilnych procesorów. Tego typu sytuacja ma miejsce od czasów architektury Sandy Bridge i chipsetów serii 6, gdy obok usprawnionych procesorów Ivy Bridge debiutowały chipsety serii 7.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AsRock szykuje co najmniej dwa modele płyt z chipsetem Z270

 0