ASRock umożliwia sterowanie RGB za pomocą ustawień Windowsa

ASRock umożliwia sterowanie RGB za pomocą ustawień Windowsa

ASRock ogłosił, że ich wybrane płyty główne obsługują funkcję synchronizacji i sterowania podświetleniem RGB w urządzeniach z poziomu ustawień systemu Windows 11. Wiemy, jakie płyty mogą obsługiwać to rozwiązanie.

ASRock ogłasza wsparcie dla Dynamic Lightning

O tym, że Microsoft szykował możliwość sterowania podświetleniem RGB bezpośrednio z poziomu Windowsa wiedzieliśmy już kilka miesięcy temu. Teraz firma ASRock ogłosiła, że ich wybrane płyty główne jako pierwsze wspierają rozwiązanie Dynamic Lightning od Microsoftu. Funkcja ta pozwala użytkownikom na natywną synchronizację oświetlenia RGB z poziomu samego Windowsa. Ta wiadomość może ucieszyć wielu użytkowników. Nie brakuje bowiem sprzętu z bogatym i ciekawie prezentującym się podświetleniem. Problem jedynie w tym, że mając urządzenia od różnych producentów skazani jesteśmy na instalację wielu dedykowanych aplikacji, które pozwalają na zarządzanie efektami świetlnymi. I właśnie na przeciw temu problemowi wychodzi Dynamic Lightning od Microsoftu.

Teraz firma ASRock ogłosiła, że ich wybrane płyty główne jako pierwsze wspierają rozwiązanie Dynamic Lightning od Microsoftu.

Oczywiście aby z tego skorzystać konieczne jest spełnienie pewnych wymogów. Po pierwsze trzeba mieć zaktualizowany system Windows 11 do wersji 23H2. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie firmware'u w wersji Beta, który można odnaleźć na stronie ASRocka i stamtąd też go pobrać. Kiedy już wymagania zostaną spełnione będzie możliwość sterowania podświetleniem LED znajdującym się na płycie głównej oraz w różnego rodzaju peryferiach, jak klawiatura czy mysz.

ASRock informuje, które płyty główne są kompatybilne

Po wykonaniu wspomnianych kroków powinna być również dostępna widoczna na poniższym zrzucie ekranu zakładka w ustawieniach personalizacji. Jak możemy dostrzec, dostępne w niej ustawienia to między innymi jasność podświetlenia oraz jego tryby. W tym miejscu można też zdecydować czy w ogóle chcemy korzystać z funkcji Dynamic Lightning.

Niestety nie wszystkie płyty główne ASRocka są kompatybilne z Dynamic Lightning. Ze strony producenta poświęconej temu tematowi dowiadujemy się, że wsparcie zapewnia większość płyt z chipsetem Intel 600/700, AMD B550/X570 oraz AMD A620/B650/X670. Podsumowując, w kwestii podzespołów i peryferii z RGB zaczyna robić się porządek. Zamiast instalacji licznych programów do różnych urządzeń wystarczy tylko jedno "centrum zarządzania" w postaci Dynamic Lightning.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock umożliwia sterowanie RGB za pomocą ustawień Windowsa

 0