ASRock wprowadza do sprzedaży X470 Fatal1ty Gaming ITX/ac

ASRock wprowadza do sprzedaży X470 Fatal1ty Gaming ITX/ac

ASRock wreszcie wprowadza do sklepów zapowiadaną już jakiś czas temu, przeznaczoną dla procesorów Ryzen płytę X470 Fatal1ty Gaming ITX/ac.

Po małym opóźnieniu wreszcie pojawiła się zapowiada płyta główna ASRock X470 Fatal1ty Gaming ITX/ac. Pomimo małych gabarytów, bo płyta jest zaledwie rozmiaru mini-ITX, producent zdołał upakować na tal małej przestrzeni sporo ciekawych opcji. Jak sama nazwa wskazuje, "ac" odnosi się tutaj do wbudowanego kontrolera Wi-Fi Intel 2T2R Dual Band 802.11ac. W przeciwieństwie do innych płyt z rodziny Fatal1ty, tym razem PCB nie jest utrzymane w czarno-czerwonej kolorystyce. tradycyjne kolory zachowano jedynie na pudełku. Zamiast tego producent zdecydował się na neutralne i na pozór nudne szarości radiatorów i czarne PCB. Ma to jednak uzasadniony powód. Stonowana kolorystyka elementów nie może zlewać się z ewentualnym podświetleniem płyty RGB LED. 

ASRock X470 Fatal1ty Gaming ITX/ac top jedna z niewielu obecnie płyt pozbawionych podświetlenia LED

Skoro już jesteśmy przy oświetleniu, to warto odnotować, że płyta ma nie jeden, a dwa porty do podłączenia paneli świetlnych. Jeden z nich jest zwykłym analogowym portem, natomiast drugi jest adresowalny. Płyta sama w sobie nie oferuje absolutnie żadnego podświetlenia, co jest dość niecodzienne w obecnych czasach. Oświetlenie z portu płyty może być synchronizowane z z produktami oznaczonymi jako ASRock Polychrome RGB. Pomimo małych rozmiarów na pycie znalazł się port ultra M.2 32Gb/s PCIe Gen3 x4, który producenci podążając za obecnymi trendami, umieścili na rewersie płyty. Na płycie znalazło się łącznie 8 faz zasilania, a 6 z nich odpowiada za zasilanie procesora. Prócz tego na laminacie umieszczono dwa gniazda na pamięci RAM, które mogą obsłużyć do 32 GB DDR4-3466+ oraz wzmocniony slot PCI Express 3.0 x16. Płyta do sklepów trafi już jutro 15 maja w cenie  179,99 dolarów USD.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock wprowadza do sprzedaży X470 Fatal1ty Gaming ITX/ac

 0