ASRock z kolejnymi pięcioma płytami głównymi X370 z obsługą CPU Ryzen 5000

ASRock z kolejnymi pięcioma płytami głównymi X370 z obsługą CPU Ryzen 5000

ASRock rozszerza listę płyt głównych X370, które po aktualizacji BIOS-u są kompatybilne z procesorami AMD Ryzen 5000.

W zeszłym miesiącu ASRock zostało pierwszym producentem płyt głównych, który udostępnił oficjalny BIOS (nie w wersji beta) z obsługą procesorów stacjonarnych AMD Ryzen 5000. W pierwszej kolejności taki update otrzymały płyty główne X370 Pro4. Teraz producent rozszerza tę listę o pięć modeli MOBO z serii X370, które obejmują:

  • Fatal1ty X370 Gaming K4
  • Fatal1ty X370 Gaming X
  • Fatal1ty X370 Professional Gaming
  • X370 Killer SLI/ac
  • X370 Killer SLI

Wsparcie obejmie także nadchodzący CPU Ryzen 7 5800X3D, którego premiera nastąpi na wiosnę.

ASRock jako pierwsze zapewnia oficjalne wsparcie dla Ryzenów na płytach z serii 300

Z najnowszym BIOS-em, ASRock będzie miał w sumie sześć płyt głównych X370 gotowych do obsługi procesorów Ryzen 5000, co obejmie także nadchodzący CPU Ryzen 7 5800X3D, którego premiera nastąpi na wiosnę.

Warto jednak przypomnieć, że w przeszłości różni producenci oferowali już podobne BIOS-y dla swoich płyt głównych, ale te udostępniane były jedynie w wersji beta i unikali oficjalnego wydania z powodu ograniczeń nałożonych przez AMD. ASRock twierdzi również, że nowy BIOS usunie obsługę starszych procesorów, takich jak np. Bristol Ridge, ale co zaskakujące, zachowa obsługę innych procesorów Ryzen, w tym Renoir. "ASRock NIE zaleca aktualizowania tego BIOS-u, jeśli w systemie używany jest procesor Pinnacle, Raven, Summit lub Bristol Ridge" - czytamy w informacji producenta.

ASRock stwierdził, że teraz to AMD musi poradzić sobie z tą sytuacją, co oznacza, że ​​producenci płyt są zdecydowanie gotowi do wydania swojego oficjalnego BIOS-u dla płyt głównych z serii 300. Użytkowanie Ryzenów 5000 na starszych płytach wiązać będzie się to z utratą niektórych funkcjach, takich jak obsługa PCIe Gen 4, PBO i SAM, ale te nie są aż tak znaczące, a możliwość upgrade platformy bez konieczności zmiany płyty głównej dla wielu osób będzie nie do przecenienia.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock z kolejnymi pięcioma płytami głównymi X370 z obsługą CPU Ryzen 5000

 0