Assassin's Creed Infinity oficjalnie zapowiedziany. Ubisoft szykuje ogromne zmiany dla serii

Assassin's Creed Infinity oficjalnie zapowiedziany. Ubisoft szykuje ogromne zmiany dla serii

Ubisoft potwierdził plany związane z przyszłością marki Assassin's Creed. Francuski wydawca zapowiedział Assassin’s Creed Infinity. Jak wynika z jeszcze wcześniejszej informacji mamy do czynienia z grą-usługą, a inspiracje dla deweloperów stanowią tutaj Fortnite czy Grand Theft Auto 5, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem graczy mimo upływu lat. Nowy AC będzie więc rozwijany wraz z kolejnymi aktualizacjami dostarczającymi najnowszą zawartość. Nad projektem czuwają dwa studia - Ubisoft Quebec oraz Ubisoft Montreal, a zespołami kieruje Marc-Alexis Côté piastujący jednocześnie stanowisko producenta wykonawczego serii. Jak przyznał Ubisoft, dla IP o przygodach skrytobójców rozpoczyna się zupełnie nowy etap - " Ubisoft Montreal i Ubisoft Quebec będą definiować przyszłość Assassin's Creed. My również ewoluujemy wraz z branżą gier, z kolei pandemia COVID-19 fundamentalnie zmieniła sposób opracowywania tytułów i dała nam chwilę refleksji. Zamiast przekazywać pałęczkę z gry na grę wierzymy iż jest to szansa dla serii, by ewoluować w bardziej zintegrowany sposób" - napisano w oficjalnym komunikacie.

Assassin’s Creed Infinity to gra-usługa, która ma być rozwijana przez Ubisoft latami.

To tyle, co wiadomo od Ubisoftu. Z tego, co donosi Bloomberg całość to swego rodzaju platforma sieciowa rozwijana przez Ubisoft latami, która nie oprze się wyłącznie na jednym okresie historycznym tylko opowieściach z różnymi bohaterami, których będziemy poznawać latami. Francuzi w ramach tego projektu chcą nas przeprowadzić przez wiele epok i pokazywać różne wizje świata. Jako że to potężny projekt jego debiutu nie powinniśmy oczekiwać w tym, czy nawet przyszłym roku, a najwcześniej za trzy lata. Wtedy Ubi zaproponuje fanom prawdziwą rewolucję. Wszystko to oczywiście brzmi pięknie, ale czy tytuł ma szanse powodzenia przekonamy się po jego nadejściu. Mimo wszystko raczej mało kto oczekiwał, że wydawca podąży w kierunku gier-usług zbliżonych do Fortnite czy GTA 5.

Ubisoft potwierdził, że Assassin's Creed: Odyssey i Assassin's Creed: Valhalla ustanowiły rekord sprzedaży dla serii. Już ubiegłoroczne statystyki były dla Valhalli niezwykle dobre, ponieważ donoszono, iż zaliczyła ona najlepszy start sprzedając się w październiku 2020 roku w nakładzie 155 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach. W maju gra dostała dodatek Gniew druidów, którzy przenosił akcję do porośniętej lasami Irlandii. Warto wspomnieć, że nowy epizod otrzymał wsparcie dla kontrolera DualSense od PlayStation 5. Produkcja wykorzystuje więc specjalne funkcji pada w tym adaptacyjne trigggery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin's Creed Infinity oficjalnie zapowiedziany. Ubisoft szykuje ogromne zmiany dla serii

 0