Assassin’s Creed najprawdopodobniej będzie traktował o wikingach

Assassin’s Creed najprawdopodobniej będzie traktował o wikingach

Dochodzą do nas ciekawe informacje na temat kolejnej odsłony jednej z flagowych serii Ubisoftu, a mianowicie Assassin’s Creed. Okazuje się bowiem, że w The Division 2 umieszczono wskazówkę na temat następnej części asasyńskiego cyklu, która zdaje się wskazywać, że akcja gry umiejscowiona będzie w czasach wikingów. Co więcej, redakcji Kotaku udało się potwierdzić tę informację u dwóch niezależnych źródeł. Wróćmy jednak do The Division 2 , które zadebiutowało na rynku 15 marca, ale dopiero w tym tygodniu rozgorzała dyskusja na temat plakatów rozmieszczonych w jednej z lokacji w grze, które zdają się ukazywać nordyckiego podróżnika (jego wizerunek jest bliższy prawdzie historycznej niż stereotypowemu wikingowi), który trzyma w ręku Jabłko Edenu, czyli kluczowy artefakt z serii Assassin’s Creed, a grafika posiada także napis Valhalla, co ewidentnie sugeruje wikingowy klimat.

W The Division 2 umieszczono wskazówkę na temat następnej części asasyńskiego cyklu, która zdaje się wskazywać, że akcja gry umiejscowiona będzie w czasach wikingów.

Assassin’s Creed najprawdopodobniej będzie traktował o wikingach

Tym samym wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczna odsłona serii (w tym roku nie otrzymamy nowego Assassin’s Creed, choć pewnie Ubisoft przygotowuje jakiegoś sandboksa, zapewne Watch Dogs 3) traktować będzie o wikingach, co potwierdzają także źródła jak zwykle dobrze poinformowanego Kotaku. Ich zdaniem gra nosi nazwę kodową Kingdom i niestety jak na razie to wszystko, co wiadomo na jej temat, choć po świetnych dwóch ostatnich odsłonach, poprzeczka zawieszona została bardzo wysoko. Warto przy tym zaznaczyć, że nie byłby to pierwszy raz, kiedy Ubisoft zdecydowałby się zwiastować swoje nadchodzące gry w wydanych już produkcjach i dla przykładu w jednej z misji Watch Dogs 2 doszukać można było się nawiązań do Pioneer, czyli skasowanej gry francuzów, która została przywrócona do życia. Z kolei w łatce do Watch Dogs 2 znajdują się wskazówki odnośnie Watch Dogs 3, które sugerują umiejscowienie akcji tego tytułu w Londynie.     

Tym razem jednak zdecydowano się na bardzo subtelny zabieg i plakaty w The Division 2 nie są takie oczywiste, a gdyby gracze nie dostrzegli na nich Jabłka Edenu, to pewnie mało kto połączyłby je z Assassin’s Creed. Nie wiemy też, czy te umieszczone zostały za przyzwoleniem kierownictwa Ubisoftu, czy też może mamy do czynienia z wyjściem przed szereg jednego z grafików. Zdaje się więc, że przecieki te zamykają temat umiejscowienia kolejnego Assassin’s Creed w Rzymie, ponieważ ostatnie doniesienia na ten temat sugerowały taki setting, twierdząc, że będzie to zamknięcie rzymsko-greckiej trylogii. Podróż do mroźnej Skandynawii wydaje się być ciekawszym pomysłem, tym bardziej, że czeka nas diametralna zmiana klimatu. Czekamy więc na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin’s Creed najprawdopodobniej będzie traktował o wikingach

 0