Assassin`s Creed Odyssey - półgodzinny gameplay z udziałem Alexiosa

Assassin`s Creed Odyssey - półgodzinny gameplay z udziałem Alexiosa

Podczas trwającego PAX West 2018 Ubisoft postanowił zaprezentować skrawek gameplayu oczekiwanego Assassin's Creed Odyssey. Wydawca tym razem zabiera nas wprost na wyspę Lesbos, dzięki czemu możemy także przyjrzeć się urokom Chiosa. Choć ten fragment fabuły był już zaprezentowany podczas targów Gamescom to wówczas świat widzieliśmy z perspektywy Kassandry, z kolei teraz Ubisoft wybrał osobę Alexiosa, dzięki czemu zachowania pozostałych postaci, jak również dialogi zostały nieco zmienione względem poprzedniej wersji. Taki stan rzeczy utwierdza w przekonaniu, że warto będzie korzystać naprzemiennie z usług dwójki bohaterów. Dodatkowo na prezentowanym materiale nie mogło oczywiście zabraknąć jednego z kluczowych elementów Assassin's Creed Odyssey, czyli pływania po urokliwych wodach greckich.

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey pozwala dostrzec różnice jakie pojawiają się przy zmianie dostępnego bohatera.

Z wcześniejszego wycieku wiemy także, że świat dostępny w nowym Assassynie został powiększony o 62% względem tego, co prezentował Egipt z Origins, a jego powierzchnia zamknie się w granicach 130 kilometrów kwadratowych. Oczywiście z racji widowiskowych bitew morskich znaczną część tej mapy stanowią tereny wodne, a nie lądowe. Warto podkreślić ostatnie charakteryzują się dużą różnorodnością, co oznacza, że w trakcie przemierzania uniwersum trafimy zarówno do dolin, jak i na ośnieżone szczyty. Poza tym bez wątpienia Odyssey mocniej niż poprzednik podążył w kierunku gatunku RPG i widzimy to przede wszystkim po drzewku umiejętności podzielonym na trzy główne grupy (myśliwego, wojownika oraz ogólne), które pozwolą m.in. na oswajanie zwierząt, a nawet werbowanie ogłuszonych uprzednio przeciwników. 

Po dotychczas zaprezentowanych materiałach Assassin's Creed Odyssey zapowiada się na całkiem interesującą, chociaż nie rewolucyjną przygodę, albowiem wiele dostępnych elementów widzieliśmy już w ubiegłorocznym AC: Origins. Ponadto wizualnie odsłona umiejscowiona podczas wojny peloponeskiej nie różni się zbytnio od przygody Bayeka. Mimo wszystko na plus możemy zaliczyć fakt pojawienia się linii dialogowych, które z drugiej strony na tle współczesnych gier nie stanowią szczególnej nowinki. Czy Odyssey zdoła odnieść rynkowy sukces oraz będzie posiadał odpowiednią do tego jakość dowiemy się dopiero w momencie premiery w dniu 5 października 2018 roku na wiodących platformach: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin`s Creed Odyssey - półgodzinny gameplay z udziałem Alexiosa

 0