Assassin`s Creed: Odyssey pozwoli wcielić się w rolę potomka Leonidasa?

Assassin`s Creed: Odyssey pozwoli wcielić się w rolę potomka Leonidasa?

Francuski wydawca najważniejsze detale dotyczące kolejnej części o przygodach Assassynów trzyma w ścisłej tajemnicy, jednak mimo to pojawiło się parę interesujących ciekawostek dotyczących tego projektu.

Nowa odsłona Assassin's Creed stała się obiektem licznych spekulacji do momentu oficjalnej zapowiedzi tytułu kilka dni temu. Plotki dotyczące lokalizacji produktu znalazły swe pokrycie w rzeczywistości, a my tym razem z Egiptu powędrujemy w rejony greckich Aten. Niestety Ubisoft ograniczył się wyłącznie do publikacji nic niezdradzającego teasera. Możemy jednak przypuszczać, iż powrócą do rozwiązania znanego choćby ze średnio przyjętego Syndicate, czyli sterowania dwójką bohaterów — kobietą oraz mężczyzną. Ciężko przypuszczać, czy podobnie jak w przytoczonej części serii postaci te będą ze sobą połączone jakimiś konkretnymi relacjami, czy ich opowieść będzie stanowić zupełnie niepowiązany ze sobą trzon. Tych informacji na pewno dowiemy się podczas targów E3.

W Assassins`s Creed: Odyssey mielibyśmy pokierować poczynaniami potomka króla Leonidasa

Tak czy inaczej, teraz niemiecka strona IGN donosi o przypuszczalnym pochodzeniu głównej postaci. Tutaj dość istotną rolę odgrywa okres, w którym zdecydowano się umieścić fabułę, ponieważ ten wbrew podtytułowi Odyseja wcale nie przypada na moment Wojny trojańskiej tylko rok 430 p.n.e., a więc czasy m.in. Sofoklesa. Natomiast my pokierujemy losami potomka króla Leonidasa, co zgadzałoby się z wrzuconym przez dewelopera trailerem (odnosi się on do słynnej sceny z filmu 300). Warto też przytoczyć pewną nowość dla Assassin's Creed mianowicie opcję wyboru płci postaci przed starem właściwej rozgrywki. Ponadto pojawi się również opcja romansowania z przedstawicielem tej samej płci. Jak widać Ubi postanowiło postawić na dość interesujący okres w historii świata oraz dość kontrowersyjne podejście znane z, chociażby Mass Effecta. Pytanie, czy wyjdzie to marce na dobre?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin`s Creed: Odyssey pozwoli wcielić się w rolę potomka Leonidasa?

 0