Assassin`s Creed Odyssey prezentuje się wybornie. Premiera w tym roku

Assassin`s Creed Odyssey prezentuje się wybornie. Premiera w tym roku

Seria Assassin's Creed powróci jeszcze w tym roku i jak sugerowały przecieki oraz krótki teaser wypuszczony przez twórców, Odyssey zabierze nas do Starożytnej Grecji. W czasie swojej wczorajszej konferencji w ramach E3 Ubisoft zaprezentował w końcu trailer, jak i materiał prosto z rozgrywki.

Nie wszystkie doniesienia okazały się jednak zgodne z prawdą, ponieważ te sugerowały, że Odyssey będzie bezpośrednią kontynuacją Origins, tymczasem akcja nowej odsłony rozgrywać będzie się kilkaset lat wcześniej, bo już w 431 roku przed naszą erą, w trakcie wojny peloponeskiej pomiędzy Spartą a Atenami. Gracze będą mogli wybrać nawet bohatera, spartańskiego najemnika i pokierujemy mężczyzną o imieniu Alexios lub kobietą Kassandrą. Obaj protagoniści dzielą tę samą historię i umiejętności, więc jest to raczej wybór kosmetyczny, ale dobrze w ogóle takowy posiadać. Nasz bohater odziedzicza relikt zwany Włócznią Leonidasa, który odgrywać będzie istotną rolę w grze. Nie tylko posłuży nam za pomocniczą broń, ale dzięki niemu otrzymujemy też różne specjalnie zdolności i stanowi też centrum systemu levelowania postaci.

Gra prezentuje się przepięknie i zmiana miejsca akcji na kolorową i pełną życia Helladę wyszła jej zdecydowanie na dobre

Z prezentowanych materiałów wywnioskować można, że system walki nie przeszedł jakiś dużych zmian i twórcy zdecydowali się doszlifować to, co wypracowali przy okazji Origins. Oznacza to, że ponownie dużą rolę odgrywać będzie łuk, a gracze będą mogli się specjalizować w walce wręcz, na odległość czy stealth. Ubisoft jeszcze mocniej postawił jednak na elementy RPG i po raz pierwszy w serii będziemy mogli wybierać opcje dialogowe w czasie rozmów z postaciami niezależnymi. Otrzymamy w związku z tym nie tylko stosowne reakcje na wybrane przez nas kwestie, ale oczekiwać mamy też długoterminowych efektów naszych wyborów. Powraca również walka na morzu i otrzymamy własny statek, który może siać postrach wśród okolicznych piratów (i nie tylko). Gra prezentuje się przepięknie i zmiana miejsca akcji na kolorową i pełną życia Helladę wyszła jej zdecydowanie na dobre. Warto dodać, że prace nad grą trwają od 3 lat i odpowiada za nie ekipa Ubisoft Quebec, czyli studio, które przygotowało Assassin's Creed Syndicate. Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje na rynku już 5 października i trafi oczywiście na PC, PS4 i Xbox One. Osoby, które zdecydują się na zamówienie przedpremierowe edycji Gold lub Ultimate, otrzymają dostęp do gry już 2 października.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin`s Creed Odyssey prezentuje się wybornie. Premiera w tym roku

 0