Assassin's Creed Odyssey na efektownym zwiastunie premierowym

Assassin's Creed Odyssey na efektownym zwiastunie premierowym

Premiera Assassin's Creed Odyssey zbliża się coraz większymi krokami i nastąpi dokładnie 5 października. Zgodnie z tradycją, wydawca gry, czyli Ubisoft, zaprezentował premierowy zwiastun okraszony polskim lektorem. Niestety nie oznacza to, że Assassin's Creed Odyssey dostanie pełnoprawny dubbing, o tym możemy zapomnieć, ale w tym konkretnym przypadku jest to zawsze jakiś dodatkowy smaczek. Na ukazanym materiale główny bohater poznaje swoje przeznaczenie wynikające z woli bogów, któremu zamierza się oczywiście przeciwstawić, by podążyć własną ścieżką. Należy przyznać, że Ubisoft potrafi robić interesujące trailery w iście hollywoodzkim stylu, a ten jest tego idealnym przykładem. Przypominamy, że tym razem produkcja przeniesie nas ze słonecznego Egiptu do targanej konfliktem antycznej Grecji.

Najnowszy zwiastun utwierdza nas w przekonaniu, że na Assassin's Creed Odyssey warto czekać.

Historia rozpoczyna się w 431 roku przed naszą erą i skupia się na wojnie pomiędzy Spartą oraz Atenami. Nam z kolei przychodzi pokierować losami Alexiosa lub Kassandry (w zależności od wyboru płci bohatera), czyli potomkami legendarnego króla Sparty, Leonidasa. Niestety ich życie nie jest usłane różami, gdyż zostali oni wygnani przez rodzinę i muszą zatrudniać się jako najemnicy od brudnej roboty - w pewnym momencie wybrana postać podejmuje się zadania mającego uczynić z niej wielkiego bohatera. Deweloperzy obiecują, że nadchodząca odsłona serii będzie w znacznie większym stopniu nieliniowa, a podejmowane przez nas decyzje odcisną większe piętno na świecie gry. Grecja ma się zaś różnić od Egiptu nie tylko wyglądem, ale i rozmiarem.

Jak wynika z opublikowanej w internecie jakiś czas temu mapy, dostępny obszar zamknie się w przedziale 130 kilometrów kwadratowych, co czyni go aż o 62% większą lokacją względem wspomnianego Egiptu. Warto jednak podkreślić, iż dostępne tereny w znacznym stopniu zajmuje morze, a nie ląd, albowiem twórcy chcą postawić na widowiskowe bitwy morskie. Jeżeli całość zostanie zrealizowana w podobnym stylu co w Assassin's Creed: Origins, to myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Największą nowością w serii, chociaż oczywiście nie w grach w ogóle, są kwestie dialogowe dostępne do wyboru podczas prowadzonych konwersacji. Czy najnowsza odsłona przygód Asasynów odniesie rynkowy sukces? Dowiemy się dopiero w momencie premiery, ale Ubisoft traktuje ten projekt jako coś długotrwałego, czego dowodem jest sugerowana niedawno dwuletnia przerwa od robienia następnych części.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin's Creed Odyssey na efektownym zwiastunie premierowym

 0