Assassin`s Creed Odyssey - zapowiedź DLC i remastera Assassin`s Creed III

Assassin`s Creed Odyssey - zapowiedź DLC i remastera Assassin`s Creed III

Ubisoft ma ogromne plany względem nadchodzącego Assassin's Creed Odyssey również, jeśli chodzi o DLC, które tradycyjnie wejdą w skład Przepustki Sezonowej. Scott Phillips, reżyser gry potwierdził, że Odyssey otrzyma dwa bardzo duże dodatki fabularne (Legacy of First Blade oraz The Fate of Atlantis), jednak zostaną one podzielone na trzy oddzielne epizody, co świadczy o chęci jeszcze większego zarobku. Chociaż wspomniany karnet jest obecny wyłącznie w lepszych, a zarazem droższych edycjach gry (Złotej, Ultimate, Spartan i Panteonie) to możemy go bez problemu nabyć osobno za 40 dolarów. Pierwsze rozszerzenie Legacy of First Blade wydaje się o tyle ciekawe, ponieważ pozwoli pokierować losami pierwszej osoby, która weszła w posiadanie oraz władanie legendarnego ostrza Assassynów. Pakiet ukaże się jeszcze w grudniu bieżącego roku, z kolei The Fate of Atlantis wyjdzie wiosną 2019 roku.

Ubisoft zapowiedział wydanie odświeżonych wersji Assassin's Creed III i Assassin's Creed Liberation, które w pierwszej kolejności wejdą w skład Przepustki Sezonowej do najnowszej odsłony serii.

Jednak najciekawszą nowością, jaka pojawi się w ramach Przepustki Sezonowej są odświeżone edycje pierwotnie wydanego w pod koniec 2012 roku Assassin's Creed III oraz Assassin's Creed Liberation. Obecność remasterów o tyle zaskakuje, gdyż pojawiła się praktycznie bez jakiejkolwiek większej zapowiedzi, co nawet w przypadku często odgrzewanych kotletów jest często spotykaną tradycją. Posiadacze karnetu trójkę razem z Liberation dostaną w marcu przyszłego roku, natomiast tytuł ten trafi także do osobnej sprzedaży, aczkolwiek jego cena pozostaje na ten moment wielką niewiadomą. W pakiecie wraz z Assassin's Creed III otrzymamy wszystkie wydane do niego dodatki. Do tego oczywiście poprawione tekstury, obsługa rozdzielczości 4K, a także co jest raczej rzadkością jeśli chodzi o tego rodzaju produkty usprawniona mechanika rozgrywki.

Bez wątpienia za sam pomysł odświeżenia aż dwóch odsłon Assassin's Creed należą się deweloperom ogromne brawa (na podobny ruch zdecydowano się w przypadku Far Cry 5 i DLC z usprawnionym Far Cry 3). Szkoda jedynie, że Ubisoft tradycyjnie postanowił zbić na tym dodatkowy interes oferując remastery w ramach Przepustki Sezonowej. Miejmy nadzieję, że wydanie, które pojawi się w oddzielnej sprzedaży będzie szokowało ceną tylko stanie się niezwykle atrakcyjnym kąskiem dla fanów tego rodzaju produkcji. Przy okazji warto podkreślić, że Odyssey zawiera nie tylko płatne rozszerzenia. Zgodnie z obietnicą wydawcy tytuł dostanie darmowe aktualizacje zaraz po debiucie obejmujące m.in. wątek fabularny The Lost Tales of Greece, zupełnie nowy tryb, powtarzalne wydarzenia czy kontrakty dzienne lub tygodniowe do wykonania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin`s Creed Odyssey - zapowiedź DLC i remastera Assassin`s Creed III

 0